Właściciel Manchesteru City pomaga rosyjskim oligarchom

-

- Reklama -

Właściciel Manchesteru City zyskuje na sankcjach nałożonych na Rosję – twierdzi serwis Bloomberg.com. Szejk Mansour bin Zayed Al Nahyan pomaga bogatym Rosjanom w przenoszeniu majątków do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Członek emirackiej rodziny królewskiej Szejk Mansour bin Zayed Al Nahyan jest właścicielem Manchesteru City od 1 września 2008 roku. Tego dnia jego fundusz inwestycyjny Abu Dhabi United Group zapłacił za wykupienie angielskiego klubu 200 milionów funtów. 

Okazuje się, że obecnie Szejk Mansour odgrywa także ogromną zakulisową rolę. Stał się bowiem główną postacią dbającą o bliskie relacje na linii Rosja – Zjednoczone Emiraty Arabskie. Z informacji uzyskanych przez Bloomberg wynika, że właściciel Manchesteru City w czasach wojny w Ukrainie pomaga bogatym Rosjanom w przenoszeniu majątków z Europy do ZEA. Dzięki temu oligarchowie mogą obejść zachodnie sankcje nałożone na Rosję i na nich osobiście.

- Reklama -

Według Bloomberga, Rosjanie zakładają w ZEA nowe firmy lub też konta bankowe. Masowo skupują także apartamenty w Dubaju i luksusowe samochody.

„Podczas gdy USA, UE i inne kraje nałożyły na Rosję dotkliwe sankcje, Zjednoczone Emiraty Arabskie nie zrobiły tego. Na początku tego miesiąca zastępca sekretarza skarbu USA Wally Adeyemo miał w rozmowie z urzędnikami ZEA wyrazić obawy Waszyngtonu związane z przenoszeniem aktywów przez rosyjskich potentatów do Zjednoczonych Emiratów Arabskich” – donosi Bloomberg.com.

Najnowszy GIGA Sport już jest!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Lewy kontra Haaland. Kto jest lepszy? Pojedynek snajperów w najnowszym GIGA Sporcie!

Październikowy GIGA Sport już w sprzedaży. Wielkie postery polskiej reprezentacji i Barcelony, piłka Lewego prosto z Hiszpanii oraz oryginalna koszulka najlepszego snajpera Europy!!! Ranking Ligi Mistrzów,...