Wielkie Święto Jeździectwa w Warszawie

-

- Reklama -

Wielkie Święto Jeździectwa – CAVALIADA rozpocznie się w listopadzie w Warszawie, a zakończy w lutym w Krakowie.

Listopad, grudzień i luty to miesiące, w których odbędą się cztery edycje największego wydarzenia jeździeckiego w Polsce – CAVALIADY Tour. W tym sezonie zawody w skokach przez przeszkody odbędą się na wyższym poziomie. Dwie edycje osiągną prestiżową rangę czterech gwiazdek. Oznacza to wyższą pulę nagród i wyższy poziom sportowy zawodów.

Oprócz wyższej rangi, trzy z czterech lokalizacji CAVALIADY Tour będą zaliczane do rozgrywek Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata w skokach przez przeszkody. Tak jak miało to miejsce w ciągu dwóch ostatnich sezonów, Kraków będzie Miastem Gospodarzem finału Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata oraz finału CAVALIADA Tour.

- Reklama -

Oprócz międzynarodowych zawodów w skokach przez przeszkody, w programie nie zabraknie też konkursów powożenia, ujeżdżenia oraz Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego, który po raz pierwszy odbędzie się dwukrotnie. CAVALIADA to również największe w Polsce Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich.

– CAVALIADA to wspaniała impreza zrzeszająca prawie wszystkie konkurencje jeździeckie. Różni się od innych zawodów większą rozmaitością konkursów, które rzadko kiedy mogę obserwować na innych eventach – mówi Natalia Palmowska, zwyciężczyni Grand Prix Warszawy w 2022 roku. I podkreśla, że uwielbia tę niezwykłą atmosferę. – Pękające w szwach trybuny to zawsze dodatkowe emocje i adrenalina. Właśnie ten doping publiczności motywuje mnie do dalszej pracy – podkreśla.

Zapytana o najpiękniejsze wspomnienie z CAVALIADY, przypomina o swoim szczególnym, najważniejszym i największym sukcesie w całym życiu, czyli wygraniu Grand Prix w Warszawie.

– Nie mogę się doczekać kolejnego touru, bo nawet bez sukcesów i wygranych zawody te dostarczają wiele wspaniałych emocji, dla których głównie uprawiamy ten piękny sport – podsumowuje Natalia Palmowska.

- Reklama -

Kalendarz zawodów CAVALIADA Tour:

CAVALIADA Warszawa 16-19.11.2023
CAVALIADA Poznań 07-10.12.2023
CAVALIADA Sopot 01-04.02.2024
CAVALIADA Kraków 29-03.03.2024

Łapie najnowszy GIGA Sport!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kup najnowszy GIGA Sport i zgarnij koszulkę Mbappe!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, czy Kylian Mbappe? Kto wygra Ligę Mistrzów? GIGA plakaty: Mbappe, Manchesteru City, Lewego, Watkinsa, Jamala, Martineza, Diaza Kane'a i Fornala. A do...