Wielki turniej “ku czci Powstańców Warszawskich”

-

- Reklama -

Po majowym międzynarodowym turnieju Ząbki Teqball Challenger Cup polskich sympatyków Teqball czeka kolejne wielkie wydarzenie! W dniach 23-25 lipca na plaży MONTA Beach Volley Club w samym centrum Warszawy zostanie rozegrany turniej Syrenka Teqball Summer Cup – to wyjątkowa okazja, aby zobaczyć w akcji najlepszych zawodników Teqball z całej Europy!

Teqball to ciągle rozwijająca się dyscyplina, zyskująca coraz większą popularność – warto jednak przypomnieć charakterystykę tego sportu. Specyfika gry w Teqball polega na odbijaniu piłki pomiędzy zawodnikami przy specjalnie wyprofilowanym stole.

Rozgrywki Teqball odbywają się zarówno w formule singlowej, deblowej oraz debla mieszanego (mikst) – turnieje mogą być rozgrywane zarówno na hali jak i na plaży.

- Reklama -

Sama dyscyplina ma swoje początki w 2014 roku i została wymyślona na Węgrzech. Ambasadorami Teqball na świecie są takie osobistości jak Ronaldinho, Carles Puyol, natomiast w Polsce za promocję dyscypliny odpowiadają przede wszystkim Michał Listkiewicz (aktualny prezes Polskiego Związku Teqball), Szymon Marciniak (sędzia piłkarski) czy Paweł Golański (były reprezentant Polski w piłce nożnej).

Syrenka Teqball Summer Cup to plażowy turniej Teqball, który zostanie rozegrany w dniach 23-25 lipca w Warszawie. Będzie to pierwszy plażowy turniej Teqball w Europie, podczas którego zawodnicy rywalizować będą aż w pięciu kategoriach. Do tej pory zawodnicy w międzynarodowych Challengerach rywalizowali bez wyodrębniania dedykowanych kategorii dla kobiet i mężczyzn.

Kategorie turniejowe:
• Singiel Kobiet
• Singiel Mężczyzn
• Debel Kobiet
• Debel Mężczyzn
• Debel Mieszany

Organizatorem wydarzenia są Polska Fundacja Sportu i Kultury oraz Warszawski TEQ Club – jeden z pierwszych profesjonalnych klubów Teqball w Europie. Polska Fundacja Sportu i Kultury, w poprzednich latach zrealizowała już wiele inicjatyw związanych z rozwojem Teqball w Polsce jak chociażby Turniej im. Józefa Bema w Chełmie czy rozegrany w maju dwudniowy turniej Ząbki Teqball Challenger Cup, który przyciągnął do naszego kraju najlepszych zawodników Teqball z całej Europy. Organizację wydarzenia wspiera również Polski Związek Teqball.

- Reklama -

Wydarzenie zapowiada się tym bardziej ciekawie, że odbędzie się na terenach MONTA Beach Volley Club przy ulicy Generała Mariusza Zaruskiego 12 – praktycznie w samym centrum Warszawy, wzdłuż wiślanych bulwarów. To właśnie w tym miejscu rozgrywane są chociażby turnieje World Tour w siatkówce plażowej. Zawodnicy biorący udział w turnieju będą mogli podziwiać widok na Stadion Narodowy oraz panoramę Warszawy, co tym bardziej wpłynie na wyjątkowość sportowej atmosfery wydarzenia. Biorąc pod uwagę datę i miejsce wydarzenia oraz udział zawodników z zagranicy, turniej okazał się idealną okazją na rozpowszechnianie wiedzy i kultywowanie pamięci o Powstaniu Warszawskim – projekt organizowany jest pod hasłem “Ku czci Powstańców Warszawskich”.

Organizacja tak dużego wydarzenia nie byłaby możliwa bez wsparcia Partnerów i instytucji publicznych. Patronat nad turniejem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego, a samo wydarzenie współfinansowane jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz Urząd Gminy Izabelin.

Organizatorzy mogą liczyć na wsparcie firmy EBEJOT, uznanego dewelopera realizującego inwestycje mieszkaniowe głównie na warszawskim Ursusie, który jest również głównym sponsorem Warszawskiego TEQ Clubu. Turniej dofinansowany jest również ze środków budżetu Państwa w ramach programu Sport dla Wszystkich, których dysponentem jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Kibice mogą spodziewać się udziału czołowych zawodników Teqball z Polski oraz Europy, co powinno zagwarantować duże emocje sportowe – swój udział potwierdzili chociażby reprezentanci Węgier czy Rumunii:
• Adrian Duszak (Polska) – aktualny wicemistrz Świata w grze singlowej 2019
• Bartłomiej Frańczuk (Polska) – aktualny Mistrz Polski w grze singlowej i deblowej 2020
• Csaba Banyik (Węgry) – aktualny Mistrz Świata w grze deblowej 2019
• Zsanett Janicsek (Węgry) – aktualna Wicemistrzyni Świata w deblu mieszanym 201
• Apor Györgydeák (Rumunia) – brązowy medalista Mistrzostw Świata w grze singlowej 2019

Samo centrum Warszawy to dobre miejsce do zobaczenia w akcji najlepszych zawodników Teqball oraz poznania charakterystyki tej dyscypliny. Z wydarzenia planowana jest również transmisja na żywo na kanale Polskiej Fundacji Sportu i Kultury – kibice będą mogli obejrzeć mecze finałowe, które zostaną rozegrane w niedzielę 25 lipca od godziny 14:00 do 19:00.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kup najnowszy GIGA Sport i zgarnij koszulkę Mbappe!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, czy Kylian Mbappe? Kto wygra Ligę Mistrzów? GIGA plakaty: Mbappe, Manchesteru City, Lewego, Watkinsa, Jamala, Martineza, Diaza Kane'a i Fornala. A do...