Wielki teqball na plaży w Warszawie

-

- Reklama -

Polski Związek Teqball i Polska Fundacja Sportu i Kultury zapraszają na trzecie Mistrzostwa Polski w teqballu plażowym, które odbędą się na obiektach
Monta Beach Volley Club w Warszawie w dniach 29 – 31 lipca tego roku. Turniej będzie mieć rangę eliminacji do mistrzostw świata, a gracze zmierzą się w kategoriach męskich, żeńskich i mieszanych. Zwycięzcy wywalczą kwalifikacje na pomarańczowy mundial, gdzie będą reprezentować Polskę.


Teqball to szybko rozwijająca się dyscyplina, zyskująca coraz większą popularność – warto jednak przypomnieć charakterystykę tego sportu. Specyfika polega na odbijaniu piłki pomiędzy zawodnikami przy specjalnie wyprofilowanym stole.

Sam sport został wymyślony w 2014 roku na Węgrzech i obecny jest już w ponad 120
krajach na całym świecie. Rozgrywki Teqball odbywają się w trzech formułach: singlu, deblu i deblu mieszanym (mikście). Turnieje mogą być rozgrywane zarówno na hali, jak i na plaży.

- Reklama -

Ambasadorami Teqball są znani piłkarze, tacy jak: Ronaldinho, Carles Puyol, Luis Figo czy William Gallas. W Polsce za promocję dyscypliny odpowiadają Michał Listkiewicz
(aktualny prezes Polskiego Związku Teqball), Andrzej Strejlau (były trener reprezentacji Polski), Szymon Marciniak (międzynarodowy sędzia piłkarski) i Paweł Golański (były reprezentant Polski w piłce nożnej).


To już druga impreza plażowa w tym młodym sporcie, która odbędzie się w stolicy Polski. Ubiegłoroczne zawody także miały miejsce na popularnej Moncie, wówczas rozgrywany był tam turniej międzynarodowy. Tym razem organizatorzy zdecydowali się przenieść do stolicy krajowy czempionat w kategorii plażowej.


– To wspaniałe, że potężne firmy, takie jak Lotos interesują się i chcą i wspierać Teqball. Jestem bardzo szczęśliwy, że Teqball ma szansę zaistnieć w dużych miastach, jak Warszawa. To wspaniały sport, który uczy techniki i koncentracji, a na najbliższych zawodach pojawią się najlepsi gracze z Polski. Na pewno nie zabraknie spektakularnych akcji i szybkich zagrań, które są wizytówką teqballu. Spodziewamy się wielu znamienitych gości. To będą wspaniałe trzy dni pełne emocji – opowiada Michał Listkiewicz, Prezes Polskiego Związku Teqball.


O tytuł mistrzowski i prawo gry na mistrzostwach świata rywalizować będą najlepsi zawodnicy i zawodniczki. Dla spragnionych sportowych wrażeń kibiców to świetna okazja, żeby zobaczyć na żywo jak grają najbardziej zaawansowani technicznie polscy gracze, dowiedzieć się czym jest Teqball i samemu spróbować swoich sił.

- Reklama -

Chęć udziału w turnieju potwierdziły stołeczne kluby i akademie piłkarskie jak Legia, Drukarz, czy SEMP Warszawa.

– Wyjątkowe w Teqball jest to, że został on stworzony dla wszystkich, bez względu na wiek, płeć i poziom zaawansowania. W tej grze boiskiem piłkarskim jest stół. Grając na małej przestrzeni trzeba być cały czas skoncentrowanym i precyzyjnym. Tego właśnie uczy Teqball – dodał Listkiewicz.

Z wydarzenia planowana jest transmisja na żywo na stronie www.tvpsport.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport, HBB TVP Sport i w Smart TV. Turniej dofinansowany jest ze środków budżetu Państwa w ramach programu „Sportowe Wakacje +”, których
dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Nowa Barcelona Lewandowskiego! Najnowszy GIGA SPORT już jest!!!

UWAGA! Najnowszy GIGA SPORT czeka na Was! Do wygrania koszulka Lewandowskiego prosto z Barcelony oraz profesjonalny obóz piłkarski! Sierpniowy GIGA Sport! Musisz go mieć!!!