Wielki pech Christiana Eriksena

-

- Reklama -

Powrót do reprezentacji duńskiego rozgrywającego Chistiana Eriksena dziewięć miesięcy po zatrzymaniu akcji serca podczas Euro jest opóźniony. Piłkarz zakaził się bowiem  koronawirusem.

Christian Eriksen w ubiegłym roku miał atak serca na boisku. Piłkarz upadł na ziemię bez kontaktu z rywalem w czasie meczu Dania — Finlandia podczas Euro 2020 w Kopenhadze. Doszło do zatrzymania akcji serca i Duńczyk musiał być reanimowany. Akcja ratunkowa przyniosła efekt, piłkarz został zniesiony z murawy na noszach i trafił do szpitala Rigshospitalet. Duńczyk doznał wówczas ataku serca, po którym wszczepiono mu kardiowerter-defibrylator.

Kapitan reprezentacji Danii rozwiązał w grudniu kontrakt z Interem Mediolan, ponieważ nie mógł grać we Włoszech po wszczepieniu kardiowertera-defibrylatora. Po wznowieniu treningów ćwiczył z Odense, którego jest wychowankiem oraz szwajcarskim Chiasso, aż w koncu podpisał kontrakt z klubem Premier League — Brentford.

- Reklama -

Eriksen (109 występów w reprezentacji Danii, 36 goli) miał wrócić również do gry w drużynie narodowej.

„Niestety, Christian uzyskał pozytywny wynik testu na Covid-19 i dlatego nie pojawi się na poniedziałkowym zgrupowaniu z zespołem” – poinformowała duńska federacja.

Istnieje jednak szansa, że piłkarz będzie mógł dołączyć do zgrupowania reprezentacji w trakcie tygodnia. Duńczycy zaplanowali dwa mecze towarzyskie – 26 marca z Holandią i 29 marca z Serbią. Dania zakwalifikowała się już do mistrzostw świata w Katarze pod koniec zeszłego roku więc rozgrywa jedynie tylko spotkania kontrolne.

FIFA 22 do złapania! Sprawdź w GIGA Sporcie! Musisz go mieć!!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Operacja Katar. Wszystko o mistrzostwach świata w najnowszym GIGA Sporcie!

Mundialowy GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielki poster polskiej reprezentacji i GIGA terminarz turnieju, piłki adidas prosto z Kataru i najnowsza FIFA 23!!! Ranking gwiazd mundialu...