W portugalskich mediach wrze, Ronaldo w centrum uwagi

-

- Reklama -

Wszyscy kibice pamiętają na pewno finał EURO 2016, kiedy to Portugalia grała z Francją i Cristiano Ronaldo musiał przedwcześnie opuścić boisko. Skoro nie mógł pomóc kolegom na murawie, to zza linii bocznej pokrzykiwał jak na charyzmatycznego lidera przystało. Dawał wskazówki, przypominając trenera. Już wtedy selekcjonerem był Fernando Santos. Panowie bardzo się poróżnili ostatnio i właśnie tym żyją portugalskie media. Komentarze są najróżniejsze.

Już nagrabił sobie w Manchesterze

Czy to kolejny konflikt Cristiano Ronaldo z trenerem? W Portugalii spekulacji nie ma końca. Przecież CR7 spalił za sobą mosty w Manchesterze United, gdzie był kochany. Jego powrót na Old Trafford miał być naznaczony pięknymi sentymentami, a towarzyszyło mu poczucie rozgoryczenia odczuwane przez samego piłkarza.

- Reklama -

Gdy Ronaldo powiedział, że nie szanuje Erika ten Haga, ponieważ Holender również nie okazuje mu szacunku, zaczęła się burza. Decyzja mogła być tylko jedna: odejście z MU. Ale nikt chyba nie oczekiwał, że Ronaldo po tej aferze związanej z klubem uwikła się w kolejną. A może jednak na to się zanosiło…

Absurdalny spór o gola

Przypomnijmy niedorzeczny spór o to, kto trafił do siatki w meczu Portugalii z Urugwajem. Ronaldo upierał się, że po wrzutce w pole karne Bruno Fernandesa, która okazała się strzałem na wagę gola, to on jeszcze musnął piłkę włosami. Zostało to sprawdzone i okazało się, że CR7 mijał się z prawdą. Ale to był jeszcze drobiazg.

Najczęściej łapany na spalonym

- Reklama -

W „publico.pt” czytamy, że Cristiano Ronaldo jest piłkarzem z największą liczbą spalonych podczas mundialu w Katarze. Średnio jest łapany na nim dwa razy w meczu. O ile Joao Felix wyróżnia się… liczbą popełnionych na nim fauli, a Bruno Fernandes – asyst, to CR7 „bryluje” jeśli chodzi o spalone i nie jest to powód do dumy.

Terminarz mistrzostw w najnowszym GIGA Sporcie!

W „publico.pt” podkreślono też, że odpowiednie ustawienie linii obrony, mające na celu zastawienie skutecznej pułapki ofsajdowej, stało się poważną bronią w nowoczesnym futbolu, jednak o ile prawdą jest, że Koreańczycy przeciw Portugalczykom świetnie dawali radę w tym aspekcie, to – Bogiem a prawdą – Ronaldo był łatwym celem dla nich. To znamienne.

Dziennikarze drążą temat

W „publico.pt” wraca temat zachowania Ronaldo po tym, jak został zmieniony w konfrontacji z Koreańczykami. Wtedy wymachiwał ręką, wykonał też obcesowy gest uciszania rywali. Fernando Santos powiedział, że nie chce już do tego wracać, pora zamknąć temat.

Niemniej media wciąż zwracają uwagę na tamtą sytuację w kontekście morale drużyny, drążą sprawę. W ostatnich dniach ten wątek wracał jak bumerang. W Manchesterze bowiem Ronaldo, będąc już postacią marginalną, wciąż usiłować karkołomnie zwracać uwagę na siebie, co ocierało się o absurd zdaniem wielu komentatorów. Czy to powtórka z rozrywki?

Zmiana narracji w sposób radykalny

Z relacji portugalskich mediów wynika, że o ile Santos zaraz po meczu twierdził, iż Ronaldo wykonał gest w stronę Koreańczyka, który miał zasugerować CR7, by zszedł z boiska, to z czasem ta narracja, wersja zdarzeń zmieniła się o 180 stopni.

Dziennikarze zwrócili uwagę, że w relacji z meczu było wyraźnie widać, iż przekleństwa padły z ust Cristiano, gdy zdejmował opaskę kapitańską i przekazywał ją Pepe. Wtedy obok niego nie było żadnego Koreańczyka, co znacząco zmienia postać rzeczy i ocenę sytuacji. CR7 potwierdził, że to były emocje, że wszyscy gracze i Portugalczycy muszą tworzyć jedność.

Trener obejrzał nagrania…

Tak się jednak składa, że we wczorajszym tekście czytamy, iż portugalski trener obejrzał nagrania i wie, że słowa, które wypowiedział Ronaldo, były skierowane właśnie do selekcjonera. Fernando Santos w związku tym, gdy sobie już to uświadomił, poczuł się głęboko urażony.

Jednak sprawa miała zostać już wyjaśniona, obędzie się bez kar dyscyplinarnych, by nie szkodzić morale zespołu. Przekaz jest jasny: należy skoncentrować się na dzisiejszym meczu ze Szwajcarią, a wszelkie urazy zostawić za sobą. Drużyna ma jeden cel, dlatego animozje należy przezwyciężyć.

GIGA Sport w sprzedaży !!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

LIGA MISTRZÓW – Kto zagra w finale

Mistrzowski GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielkie postery gwiazd mundialu - Leo Messiego i Kyliana Mbappe, a także Alvareza, Gaviego, Richarlisona, Bellinghama, Kubackiego i Szczesnego,...