W Katarze nie ma Włochów, Ancelotti kibicuje… Kanadzie

-

- Reklama -

Kanadyjczycy skradli w środę serca wielu kibiców z całego świata. Ich napór w meczu z Belgią nie ustawał, jednak długie podanie Toby’ego Alderweirelda do Mitchy’ego Batshuayia przyniosło jedynego gola w spotkaniu rywalom. Ale ekipa z Kraju Klonowego Liścia może pochwalić się jednym zacnym kibicem – Carlo Ancelottim.

Zawód w Kanadzie i zacny kibic

Kanadyjczycy mają poczucie zmarnowanej szansy. Imponowali rozmachem. Oddali 22 strzały. Gdyby Alphonso Davies nie zmarnował rzutu karnego, mecz mógłby ułożyć się inaczej, z korzyścią dla graczy z Kanady.

Terminarz mistrzostw w najnowszym GIGA Sporcie!
- Reklama -

Kraj z Ameryki Północnej ma teraz złote pokolenie, najlepsze w swojej historii. Traf chciał, że tym razem nie popisał się gwiazdor tej drużyny, obrońca Bayernu Monachium. Aby uświadomić sobie, w jaki sposób Kanadyjczycy długimi fragmentami dominowali w tym meczu, należy dodać, że kanadyjski zespół zaliczyli więcej kontaktów z piłką w polu karnym (34) niż Hiszpanie (27) w wygranym 7:0 meczu z Kostaryką.

Drugi dom Ancelottiego

„Kanada to mój drugi dom. Cieszę się, że wracają na mundial po wielu latach. Szef kanadyjskiej federacji pochodzi z Abruzzo, regionu południowych Włoch, więc trzeba ich wspierać” – powiedział Ancelotti, udzielając wywiadu włoskiemu radiu. Jego wypowiedź cytuje madrycki dziennik „Marca”.

- Reklama -

Carletto mieszkał w Kanadzie, ma stamtąd żonę

Ancelotti mieszkał w Kanadzie po odejściu z Realu Madryt w 2014 roku i zanim objął drużynę Bayernu Monachium w 2015. Żoną Carletto jest kanadyjska bizneswoman – Mariann Auger McClay.

Na przestrzeni lat Ancelotti był przymierzany do tego, by poprowadzić jedną z drużyn z MLS czy nawet reprezentację Kanady. W maju powiedział nawet, że byłby gotów rozważyć taką ofertę. Obecnie spekuluje się, że kiedy przestanie trenować w Europie, będzie szkoleniowcem Vancouver Whitecaps.

Mundialowy GIGA Sport już w sprzedaży!!!

Wielki poster polskiej reprezentacji i GIGA terminarz turnieju, piłki adidas prosto z Kataru i najnowsza FIFA 23!!!

Ranking gwiazd mundialu oraz największe polskie gwiazdy! Wszystko to w najnowszym GIGA Sporcie! Już w kioskach!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Operacja Katar. Wszystko o mistrzostwach świata w najnowszym GIGA Sporcie!

Mundialowy GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielki poster polskiej reprezentacji i GIGA terminarz turnieju, piłki adidas prosto z Kataru i najnowsza FIFA 23!!! Ranking gwiazd mundialu...