Vinicius też jest winny? [WIDEO]

-

- Reklama -

Vinicius Junior był faulowany aż 10 razy w meczu z Mallorcą. To skandal? Zapewne, wywalczył rzut karny, którego zmarnował Marco Asensio. Vini Jr ostatnio był ofiarą hejtu, owszem, przed derbami Madrytu wywieszono kukłę z numerem Brazylijczyka na koszulce. Przed jeszcze wcześniejszą rywalizacją Realu z Atletico pseudokibice Los Colchoneros wrzeszczeli rasistowsko: „Vinicius, jesteś małpą”. To prawda, natomiast Vini to napięcie sam też eskaluje.

W hiszpańskich mediach jest mowa o tym, by Vini Jr zmienił swoje zachowanie, lecz odbiera się go tam jako ofiarę. Prezentujemy nagranie z „Hora 25 deportes”:

Redaktor stawia tezę, że choć Brazylijczyk musi się zmienić, to Raillo czy Maffeo, którzy się z nim ścierali, nie są żadnymi bohaterami.

- Reklama -

Spójrzmy na to spięcie między zawodnikami, w którym uczestniczył gwiazdor Realu Madryt:

Jeden z rywali kazał Viniemu ucałować herb Mallorki.

Dane dotyczące fauli

Oto dane z WhoScored, które pokazują liczbę fauli popełnionych na Viniciusie na 90 min gry w poszczególnych sezonach LaLiga: – 4.0 w 22/23; – 2.5 w 21/22; – 2.5 w 20/21; – 1.7 w 19/20; – 2.2 w 18/19.

I to samo dla Neymara: – 4.3 w 16/17; – 3.8 w 15/16; – 3.4 w 14/15; – 4.0 w 13/14.

- Reklama -

A zatem Vinicius jest faulowany, ostatnio to była przesada na Balearach, niemniej Neymar też cierpiał i popełniano nań przewinienia częściej.

Vini Jr niepotrzebnie, gdy dochodzi do spięć na boisku, zawsze wkracza do gry. Wykonuje dziwne gesty, robi irytujące miny. Szuka zwady.

Vini ma „swoje” kamery

Vinicius ma podczas meczu „swoje” kamery, które śledzą wszystkie jego ruchy na potrzeby „ligi od kuchni”. Dzięki temu wiemy, co Vinicius miał powiedzieć rywalowi z Mallorki:

„Gdy skończysz grać w piłkę to będziesz musiał szukać sobie innej pracy, bo nigdy nie będziesz mieć takich pieniędzy jak ja!”

Cyrk i pajacerka

Redaktor Tomasz Ćwiąkała słusznie zwrócił uwagę, że każdy pojedynek Viniciusa z rywalem kończy się „cyrkiem” – zbędne gesty, miny, dyskusje, pyskowanie arbitrowi, wywieranie nań presji.

Ta „pajacerka” prowadzi do toksycznej atmosfery, czym na pewno Vinicius nie zjedna sobie kibiców. A może powinien skupić się na grze w piłce. Jak apelował Leszek Orłowski, autor wielu książek o hiszpańskim futbolu i ekspert ws. LaLiga: „Tańcz, Vini, tańcz”.

Czytaj w GIGA Sport!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

GIGA Sport wydanie specjalne na EURO. Naklejki gwiazd gratis w każdym egzemplarzu!!!

Robert Lewandowski, Jude Bellingham, czy Kylian Mbappe? A może znów Cristiano Ronaldo? Kto będzie gwiazdą EURO 2024? Szczena na budzie, czyli opowieść o Wojtku Szczęsnym GIGA...