Ups! Mistrz szachowy z kontraktem jak piłkarz

-

- Reklama -

PUMA ogłosiła dziś długoterminowe partnerstwo z norweskim arcymistrzem szachowym Magnusem Carlsenem i Meltwater Champions Chess Tour. Dzięki nawiązanej współpracy, piłkarska marka połączy świat szachów ze światem sportu poprzez tworzenie angażujących treści i aktywacji dla fanów szachów na całym świecie.

Carlsen, pięciokrotny mistrz świata w szachach, jest zapalonym fanem sportu. W wieku zaledwie 13 lat został najmłodszym arcymistrzem w tamtym czasie i wygrał swoje pierwsze Mistrzostwa Świata w Szachach w 2013 roku. W 2014 roku został najwyżej notowanym graczem w historii.

W ramach umowy firma będzie również wspierać Meltwater Champions Chess Tour, który jest zarządzany przez firmę Carlsena – Play Magnus Group. Tour jest najpopularniejszym cyklem w kalendarzu szachowym i dociera do milionów fanów na całym świecie.

- Reklama -

„Bycie częścią tak wspaniałej firmy jak PUMA i dołączenie do tak wielu ludzi, których osobiście podziwiam, jest dla mnie wyjątkowe. Jako szachista jestem wielkim fanem sportu i to sprawia, że ta współpraca jest jeszcze lepsza” – powiedział Magnus Carlsen.

Razem z Magnusem Carlsenem i Tour, PUMA pomoże rozszerzyć wpływ szachów i przybliżyć ten sport milionom fanów na całym świecie. 

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Łowcy goli, czyli TOP 5 napadziorów. Najnowszy GIGA Sport już w sprzedaży! W każdym numerze karty gwiazd EKSTRAKLASY gratis!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, Salah, Felix, czy ktoś inny? Przedstawiamy najlepszych napadziorów Europy!!! GIGA plakaty: Haalanda, Salaha, Śliwki, Zmarzlika i polskich skoczków (terminarz). A do tego...