Legenda skoków narciarskich zachwyca się Polakiem. „Jest bardzo mocny”

-

- Reklama -

Polska drużyna w skokach narciarskich już 29 grudnia rozpocznie zmagania w 71. edycji Turnieju Czterech Skoczni. Głównym faworytem do zwycięstwa jest lider Pucharu Świata Dawid Kubacki, który od początku sezonu prezentuje doskonałą dyspozycję. Niemiecka legenda skoków narciarskich Martin Schmitt wskazuje w rozmowie z Eurosportem przewagę Polaka nad pozostałymi sportowcami.

W czwartek 29 grudnia 71 edycję TCS rozpocznie konkurs na skoczni w Oberstdorfie. Thomas Thurnbichler trener polskich skoczków ogłosił, kto znajdzie się w kadrze na Turniej Czterech Skoczni – Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Jan Habdas i Stefan Hula. Według większości ekspertów największe szanse na końcowe zwycięstwo ma pierwszy z wymienionych, który obecnie jest liderem Pucharu Świata w skokach narciarskich. Niedawny rywal Adama Małysza zauważył niezwykle wysoką formę Dawida w tym sezonie.

„Widać, że Dawid Kubacki jest bardzo mocny w początkowej fazie sezonu. Cechuje go przede wszystkim znakomite wyjście z progu oraz dobra znajomość wszystkich czterech skoczni”. Mówi w rozmowie z Eurosportem Martin Shmitt trzykrotny medalista olimpijski w skokach narciarskich.

- Reklama -

Dwukrotny zdobywca Pucharu Świata dostrzegł również w tym sezonie dużą poprawę stylu Dawida Kubackiego w locie. Podkreśla jego siłę psychiczną oraz duże doświadczenie zdobywane na najwyższym poziomie od wielu lat.

„Trudno będzie go [Dawida Kubackiego] pokonać tym bardziej, że latem bardzo poprawił swoją sylwetkę w locie. Dodatkowo jest niezwykle silny psychicznie i wie, jak być w dobrej formie na najważniejsze konkursy”. – Podsumował.

Stoch i Żyła – mogą zamieszać

Oprócz Dawida Kubackiego kibice nie mogą zapomnieć o pozostałych polskich skoczkach, którzy zasiądą na belce już w najbliższy czwartek. Trzykrotny zwycięzca TCS Kamil Stoch, pomimo słabego początku sezonu powoli zaczyna łapać wiatr pod narty. 35-latek w Mistrzostwach Polski rozgrywanych 22 grudnia br. znów pokazał swoje wysokie umiejętności, wygrywając konkurs po raz 9 w swojej karierze.

- Reklama -

Charakterystyczny Piotr Żyła sam potwierdza w wielu wywiadach, że jest swoją najlepszą wersją w sezonie 2022/23. Polak po 8 konkurach Pucharu Świata zajmuje 5 miejsce i nie raz potrafił zaskoczyć rywali swoimi dalekimi skokami.

Terminarz pierwszego konkursu 71. edycji Turnieju Czterech Skoczni:

Oberstdorf
środa, 28 grudnia

14.00 – trening

16.30 – kwalifikacje

czwartek, 29 grudnia

15.00 – seria próbna

16.30 – pierwsza seria konkursowa

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

LIGA MISTRZÓW – Kto zagra w finale

Mistrzowski GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielkie postery gwiazd mundialu - Leo Messiego i Kyliana Mbappe, a także Alvareza, Gaviego, Richarlisona, Bellinghama, Kubackiego i Szczesnego,...