Triathloniści przejmują Lublin

-

- Reklama -

Rywalizacja triathlonowa, czyli połączenie wyścigu pływackiego, rowerowego i biegowego, zyskuje w Polsce ogromną popularność. Olbrzymia satysfakcja, jaką daje ukończenie każdego dystansu, w połączeniu z łatwą dostępnością sportu niewymagającego wieloletnich treningów czy skomplikowanego sprzętu, sprawia, że z roku na rok liczba uczestników najciekawszych imprez rośnie.

Triathloniści przejmą Lublin, miasto tętniące studenckim życiem i pełne pięknych zakątków. Organizatorzy nie mają wątpliwości.

– Triathloniści doceniają atrakcyjne lokalizacje i wysoki poziom organizacyjny, to dla nich kluczowe aspekty przy planowaniu kalendarza startów. Imprezy spod znaku Lotto Triathlon Energy to dla nich znak jakości, z czego jestem bardzo dumny. Zapraszam wszystkich do Lublina, w którym już 17 lipca czeka nas piękna sportowa przygoda – mówi Adam Greczyło, dyrektor i organizator LOTTO Triathlon Energy.

- Reklama -

Nie tylko dla profesjonalistów

Impreza w Lublinie odbędzie się na trzech dystansach: 1/2 Ironmana (1,9 kilometra pływania – 90 kilometrów na rowerze – 21,1 kilometra biegu) oraz odpowiednio krótszych 1/4 oraz 1/8 Ironmana. Najdłuższy dystans zainteresuje przede wszystkim profesjonalistów oraz dobrze wytrenowanych amatorów, ale na tych nieco mniej wymagających każdy może się sprawdzić. Co więcej, organizatorzy przygotowali również specjalne atrakcje dla najmłodszych. W Lublin Energy KidsRun, odbywającym się równolegle, dzieci i młodzież już od 1 do 15 roku życia będą ścigać się na dystansach biegowych w następujących kategoriach: 1-3 i 4-6 lat – 200 m, 7-8 i 9-11 lat – 500 m oraz 12-15 lat – 1000 m. – Zależy nam zawsze na tym, żeby zapewnić atrakcje całym rodzinom. Sport to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa i zdrowie. Mam nadzieję, że zaszczepiamy pasje do niego u kolejnych pokoleń – podkreśla Greczyło.

Etap pływacki zawodów będzie przeprowadzony w Zalewie Zemborzyckim, trasa rowerowa poprowadzi w kierunku Bychawy, a etap biegowy rozegrany zostanie na ścieżkach pieszo – rowerowych wzdłuż Zalewu Zemborzyckiego. Oczywiście biegi dla dzieci odbędą się w tym samym miejscu. Impreza rozpocznie się od startu 1/2 Ironmana o godzinie 8:30, Energy KidsRun ruszy godzinę później, a o 10:30 i 11:30 krótsze dystanse triathlonowe.

Seria zawodów w całej Polsce

- Reklama -

LOTTO Triathlon Energy to seria czterech zawodów w pięknych zakątkach naszego kraju. Poza lubelskim wydarzeniem, 31 lipca sportowcy wystartują w Starogardzie Gdańskim, 14 sierpnia w Chełmży, a 28 sierpnia w Mrągowie. 

Zapraszamy do wakacyjnego GIGA Sportu!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Nowa Barcelona Lewandowskiego! Najnowszy GIGA SPORT już jest!!!

UWAGA! Najnowszy GIGA SPORT czeka na Was! Do wygrania koszulka Lewandowskiego prosto z Barcelony oraz profesjonalny obóz piłkarski! Sierpniowy GIGA Sport! Musisz go mieć!!!