Trener Vuković przed meczem Raków – Legia: „Musimy dalej budować swoją pewność siebie”

-

- Reklama -

Trener Aleksandar Vukovic przed meczem 26. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Raków Częstochowa – Legia Warszawa ocenił sytuację w drużynie mistrzów Polski:

– Niestety, Maik Nawrocki nie będzie z nami przez jakiś czas. Zobaczymy, ile to potrwa. Taka sama sytuacja tyczy się Patryka Sokołowskiego. Nasz pomocnik doznał drobnego urazu i podczas jutrzejszego spotkania będzie poza kadrą. Lirim Kastrati również nie będzie brany pod uwagę ze względu na kontuzję palca. Ten piłkarz nie pojedzie na kadrę i od przyszłego tygodnia będzie trenował razem z drużyną. Reszta zawodników jest do mojej dyspozycji – ocenił Aleksandar Vuković.

Szkoleniowiec Legii wskazał faworyta meczu:

- Reklama -

– To będzie pierwszy mecz, w którym faworyt będzie po innej stronie. Nie będziemy mieli poczucia, że „musimy”. Raków jest faworytem w tym spotkaniu. Prowadzą w tabeli i zdecydowanie na to zasłużyli. Od kilku lat są prowadzeni w bardzo profesjonalny sposób. Nie ma tam żadnego przypadku. Będziemy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Nasza sytuacja jest trochę lepsza, ale na pewno nie jest w pełni bezpieczna. Będziemy walczyć o trzy punkty. Z każdym spotkaniem walczymy o byt w lidze, aby uniknąć katastrofy, która jeszcze niedawno była realna. Największą siłą Rakowa jest ich sposób gry. Ten styl nie zmienia się od dłuższego czasu, a zawodnicy są ze sobą świetnie zgrani. Nie ma tam żadnego przypadku. Raków cechuje się dużą zespołowością. Jest bardzo dobrze ułożony. Ma również swoje indywidualności, chociażby w postaci Iviego Lopeza. Gra zespołowa jest jednak ich największą wartością – powiedział Vuko, który pogratulował powołania do kadry Mateuszowi Wietesce.

– Gratuluję powołania Mateuszowi Wietesce. Słowa uznania też dla Patryka Kuna. Przez dłuższy czas był to niedoceniany zawodnik, teraz otrzymał szansę. Najbardziej cieszymy się z powołania dla Mateusza. To długie lata ciężkiej pracy. Właśnie nią zapracował sobie na to miejsce, w którym jest. To nasz kapitan, pewny punkt drużyny. Życzę mu, aby otrzymał jak najwięcej występów w koszulce polskiej reprezentacji – zakończył Vukovic.

Sprawdź GIGA Sport!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Operacja Katar. Wszystko o mistrzostwach świata w najnowszym GIGA Sporcie!

Mundialowy GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielki poster polskiej reprezentacji i GIGA terminarz turnieju, piłki adidas prosto z Kataru i najnowsza FIFA 23!!! Ranking gwiazd mundialu...