Trener Vuković przed meczem Legia – Warta cytuje Czerczesowa

-

- Reklama -

Trener Legii Aleksandar Vukovici przed meczem 21. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Legia Warszawa – Warta Poznań cytuje Czerczesowa.

– Tak jak mawiał trener Czerczesow: „Nie ma problemów, są tylko rozwiązania”. I na tym się skupiamy. Prawda jest taka, że mamy trochę problemów zarówno kartkowych, jak i zdrowotnych. Występ kilku zawodników stoi pod znakiem zapytania. Mamy też grupę piłkarzy, którzy czekają na swoją szansę. Wydaje mi się, że to dobry moment, aby tę szansę wykorzystali. Z takich ludzi będziemy chcieli skorzystać w najbliższą niedzielę – zapowiedział Vuko. – Występy Macieja Rosołka, Mateusza Hołowni i Rafaela Lopesa stoją pod znakiem zapytania. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że część z nich nie zagra. Czeka nas jeszcze jeden trening i wtedy będziemy wiedzieć więcej.

Trener Aleksandar Vuković potwierdził wyjazd Luquinhasa i zapowiedział grę nowych graczy Patryka Sokołowskiego i Pawła Wszołka.

- Reklama -

– Luquinhasa już z nami nie ma. Jestem z tym faktem pogodzony. Luquinhas był bardzo ważnym zawodnikiem i świetnym człowiekiem. Ostatnie dni nie trenował i teraz oczekuje na dopięcie szczegółów transferowych. Naszą rolą jest dobrze zareagować i zastąpić tak ważnego piłkarza. Musimy zareagować jako cała drużyna. Ciężko znaleźć podobnego zawodnika do Luquinhasa. Podzielam jednak zdanie, mówiące że nie trzeba sprowadzać zawodników za wszelką cenę, w pośpiechu. W tym okienku transferowym dostałem dwóch ludzi, których chciałem – Patryka Sokołowskiego i Pawła Wszołka. Ci piłkarze są gotowi od razu wejść i pomóc drużynie. Każdy z nich rozumie znaczenie tej koszulki i tego klubu. Wolę mieć do dyspozycji właśnie takich zawodników. Wtedy taki transfer ma większe szanse na powodzenie, niż w momencie, gdy coś robi się pod wpływem nacisku z zewnątrz. To nie jest dobra droga. Ja nikogo nie naciskam. Nie wywieram presji. W Legii mamy ludzi, których chcemy dobrze wykorzystać. Tacy piłkarze mogą pokazać się z jak najlepszej strony. Wierzę, że wykorzystają swoją szansę.

Szkoleniowiec mistrzów Polski docenił też klase niedzielnego rywala:

– Warta Poznań to rywal, którego szanujemy. Zajmują miejsce w tabeli niższe, które mogłoby być. W ostatnich meczach stracili gole w końcówkach. Jeśli chodzi o liczbę straconych bramek, zajmują miejsce w czołówce. Wiele spotkań przegrywali minimalnym stosunkiem goli, nawet z czołówką. Posiadają doświadczonych zawodników, są ambitni, stawiają bardzo duży opór każdemu. Na to się nastawiamy. Przyjedzie tu zespół, który będzie walczył o swoje. Ale my też mamy o co walczyć. Naszym celem jest zaprezentować się na tyle dobrze, by wygrać i zdobyć bardzo ważne trzy punkty. Z dużym szacunkiem podchodzimy do meczu, ale też wiarą i świadomością, jak ważne to dla nas spotkanie. Dodatkowo pierwszy raz w tym roku zagramy na własnym stadionie. W tym klubie kilku matematyków przede mną było, którzy liczyli ile punktów można zdobyć w meczach zaległych. Fajnie się to liczy i wygląda w tabeli. Ja się tym nie zajmuję. Przed nami mecz z Wartą, do którego trzeba być maksymalnie skoncentrowanymi i przygotowanymi. Myślimy tylko o niedzieli i o tym, jak zrobić wszystko, aby wygrać mecz i nie myśleć o tym, co będzie dalej. O przyszłości będziemy myśleć po spotkaniu z Wartą. – zapowiedział Vuko.

Łapcie koszulkę Lewego!!! Szczegóły w GIGA Sporcie.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Operacja Katar. Wszystko o mistrzostwach świata w najnowszym GIGA Sporcie!

Mundialowy GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielki poster polskiej reprezentacji i GIGA terminarz turnieju, piłki adidas prosto z Kataru i najnowsza FIFA 23!!! Ranking gwiazd mundialu...