Trener Legii: „Jesteśmy liderem w tabeli i nie chcemy tracić tego rytmu”

-

- Reklama -

Szkoleniowiec Legii Warszawa Kosta Runjaić przed ligowym spotkaniem z Piastem Gliwice powiedział, że jego sztab wykorzystał przerwę reprezentacyjną po to, aby przywrócić drużynie świeżość.

– Rozegraliśmy jedno spotkanie kontrolne, odpowiednio dobieraliśmy jednostki. Mieliśmy okazję dobrze poznać naszych nowych zawodników. Bardzo dużo dał nam rozegrany w Puławach mecz towarzyski. Jestem spokojny o gotowość nowych piłkarzy. Nasuwa się jednak pytanie, w jakim momencie mają wyjść na boisko i w jakim ustawieniu. Wszyscy nowi zawodnicy są w formie, mają odpowiednią jakość potrzebną drużynie. Marco Burch i Gil Dias pojadą z nami do Gliwic – powiedział trener Legii.

– Przechodzimy do drugiej, bardzo intensywnej fazy sezonu. W ciągu trzech tygodni rozegramy siedem spotkań. Mamy do czego się przygotowywać. Potrzebujemy każdego zawodnika z naszej kadry. Pracujemy nad różnymi aspektami fizycznymi i szukamy niuansów, które można jeszcze poprawić. Rozdzielam myśli związane z sobotnim meczem, a także z rywalizacją z Aston Villą. Przed nami bardzo ważne spotkanie. Jesteśmy liderem w tabeli i nie chcemy tracić tego rytmu. Na pewno czeka nas zacięte spotkanie. Aleksandar Vuković to świetny trener. Piast na pewno będzie mocno zmotywowany. Rywal pokaże więcej niż 100%, tak zespoły przygotowują się na rywalizację z Legią. Musimy pokazać swoją grę i wznieść się na wyżyny swoich możliwości. Przygotowujemy się teraz tylko do meczu z Piastem. Rytm meczowy będzie intensywny, ale nasze akumulatory są pełne. Składy wyjściowe przygotowujemy z meczu na mecz. Będziemy dokonywać zmian na bieżąco – zaznaczył Kosta Runjaić. – Plaster na Josue? A co będzie, jeżeli Josue nie wyjdzie jutro w pierwszym składzie. Nie wiem, na jakie warianty zdecyduje się Piast Gliwice. Josue to bardzo wartościowy gracz. Czy da się takiego piłkarza wyłączyć na dobre z gry? Jutro wszystkiego się dowiemy.

- Reklama -

Szkoleniowiec Legii zdementował informacje mediów łączace go z reprezentacją Polski.

– Wszyscy wiedzą, że po zakwalifikowaniu się do Ligi Konferencji, naszym nadrzędnym celem jest zdobycie mistrzostwa Polski. Każde kolejne spotkanie, każdy kolejny punkt, mogą przybliżyć nas do tego celu. Jestem spokojny, bo zrobiliśmy dobrą robotę. Drużyna wie, co ma robić i nie przejmuje się doniesieniami medialnymi. W ostatnim czasie mało obcuję z mediami. Ta informacja dotarła do mnie dzisiaj. Jak wszyscy w Polsce – jestem rozczarowany dotychczasowymi dokonaniami kadry Biało-Czerwonych. Coś na pewno musi się zadziać, zmienić. Takie spekulacje są męczące dla osób w to zaangażowanych. Nie chcę się na ten temat wypowiadać. Niech osoby odpowiedzialne za wybór trenera w spokoju pracują nad zatrudnieniem nowego szkoleniowca. Mogę powiedzieć jedynie, że w tej sprawie nikt się ze mną nie kontaktował i nikt do mnie nie dzwonił. Przedłużyłem swój kontrakt z Legią. Czuję się tutaj bardzo dobrze. Chcę osiągnąć różne cele z Legią Warszawa. W tym klubie wszystko odbywa się na najwyższym poziomie. Jeżeli podpisuję jakąś umowę, to staram się ją do końca zrealizować. Jako trener Pogoni, w pewnym momencie, otrzymałem ofertę objęcia pracy selekcjonera reprezentacji narodowej Grecji. Doszedłem do wniosku, że muszę wypełnić kontrakt z Pogonią Szczecin. Czymś innym jest praca z reprezentacją, a codzienna praca w klubie piłkarskim. Jeżeli kiedyś dojrzeję do tej roli to wówczas odpowiem – dlaczego nie? – zakończył Kosta Runjaić.

Plakat Legii w najnowszym GIGA Sporcie!!!

Musisz GO mieć!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto wygra najlepszą Ligę świata? Nowy GIGA Sport już od piątku w sprzedaży. W każdym numerze mistrzowskie karty piłkarzy!!!

Wreszcie gra! Liga Mistrzów, czyli najlepsza liga świata wystartowała. Znów bez polskiej drużyny (Raków występuje w Lidze Europy, a Legia w Lidze Konferencji), ale...