Tego brakowało w Warszawie. Kobieca siatkówka powraca

-

- Reklama -

Liczne sukcesy reprezentacyjne i klubowe sprawiły, że piłka siatkowa stała się niejako sportem narodowym Polaków, a o wypełnionych po brzegi halach i fantastycznej atmosferze mówi się na całym świecie. Mimo to, w naszej stolicy próżno szukać zespołu siatkarskiej ekstraklasy kobiet. Na dobrej drodze do wypełnienia tej luki jest obecnie Klub Kaman Warszawa, który w imponującym tempie pnie się po kolejnych szczeblach rozgrywkowych. Celem zespołu jest awans do I ligi, a w niedalekiej przyszłości wejście do Tauron Ligi. – Warszawscy kibice po latach posuchy spragnieni są siatkówki kobiet z prawdziwego zdarzenia i my zrobimy wszystko, żeby ten głód zaspokoić – zapewnia prezes Kaman Sport Group Maciej Ignatowski.

Siatkówka to dyscyplina, która w ostatnich latach zyskuje w naszym kraju coraz większą popularność. Co roku dziesiątki zagranicznych siatkarek i siatkarzy przyjeżdżają do Polski, aby występować w naszej lidze, która uważana jest za jedną z najlepszych (o ile nie najlepszą) na świecie. Naszą stolicę w rozgrywkach męskich od lat z powodzeniem reprezentuje Projekt Warszawa, a mecze rozgrywane przez warszawski zespół cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród kibiców. A jak wygląda sytuacja u kobiet?

W najwyższej klasie rozgrywkowej na próżno szukać zespołu ze stolicy. Ostatni mecz żeńskiej ekstraklasy z udziałem warszawskiej drużyny odbył się w 2020 roku za sprawą Wisły Warszawa, która jednak chwilę później przestała istnieć. Sytuację chce odmienić teraz Klub Kaman Warszawa.

- Reklama -

Odpowiedzią na lukę w warszawskim świecie kobiecej siatkówki jest prężnie rozwijający się Klub Kaman Warszawa, który w imponującym tempie przebija się przez niższe szczeble rozgrywkowe. Zarząd Klubu stawia sobie jasny cel – powrót siatkówki na najwyższym poziomie w żeńskim wydaniu do stolicy.

Klub Kaman Warszawa, będący częścią multidyscyplinarnego sportowego projektu Kaman Sport Group, powstał w 2022 roku przy ścisłej współpracy z odnoszącym sukcesy w rozgrywkach młodzieżowych Klubem UKS Atena Warszawa.

Od lat obserwowaliśmy, jak siatkówka zyskuje popularność i jak prężnie rozwija się szkolenie młodzieży w naszym województwie i nie mogliśmy zrozumieć, dlaczego na terenie Warszawy nie ma seniorskiego klubu z prawdziwego zdarzenia. Mówimy przecież o stolicy kraju, w którym siatkówka to sport narodowy! Mamy tutaj mnóstwo bardzo dobrze działających klubów młodzieżowych, które wykonują kawał dobrej roboty i szkolą przyszłe reprezentantki Polski. Dlaczego muszą one często rezygnować ze studiów i wyjeżdżać kilkaset kilometrów stąd do malutkich miejscowości lub do innego kraju, żeby mieć szansę grać w siatkówkę na odpowiednim poziomie? Uważam, że brak żeńskiego klubu z prawdziwego zdarzenia w Warszawie to luka, którą trzeba wypełnić. Sami przez lata graliśmy w siatkówkę, wiemy, z jakimi problemami borykają się kluby, wiemy, czego potrzebują zawodnicy – chcemy stworzyć klub, który zostanie wizytówką Warszawy i liczącym się ośrodkiem na siatkarskiej mapie Polski – powiedział prezes Kaman Sport Group Maciej Ignatowski.

Młoda i ambitna drużyna prowadzona przez trenera Piotra Olenderka zdominowała rozgrywki III Ligi Kobiet i w swoim debiutanckim sezonie pewnie awansowała do wyższej klasy rozgrywkowej. Przed startem rozgrywek drugoligowych zespół dokonał kilku istotnych wzmocnień. Do drużyny dołączyła m.in. Aleksandra Jedut, mająca na swoim koncie występy w najwyższej klasie rozgrywkowej w barwach Legionovii Legionowo czy Maja Kott – młodzieżowa reprezentantka Polski.

- Reklama -

Udało nam się utrzymać trzon zespołu z poprzedniego sezonu, który wzmocniliśmy najbardziej utalentowanymi zawodniczkami z Warszawy i okolic. „Nowe” siatkarki świetnie się wkomponowały, a nam udało się stworzyć bardzo mocną, młodą i ambitną ekipę. Dziewczyny i sztab szkoleniowy ciężko pracują, czego efekty widzimy co tydzień na meczach. Wierzę, że to będzie dla nas wyjątkowy sezon – dodał Maciej Ignatowski.

18 meczów i 18 zwycięstw. KSG Warszawa zdominował rozgrywki ligowe, lecz drużyna i zarząd są wciąż głodni kolejnych sukcesów

Drużyna prowadzona przez trenera Piotra Olenderka w rozgrywkach II Ligi radzi sobie znakomicie. Po 18 kolejkach ma na koncie 18 zwycięstw i pewnym krokiem zmierza po awans do I Ligi. Zespół występujący pod nazwą KSG Warszawa (od Kaman Sport Group) w sezonie 2023/2024 miał okazję zadebiutować także w Pucharze Polski, gdzie również spisał się świetnie, eliminując w II rundzie zespół LTS Legionovii, który na co dzień występuje w wyższej lidze. Nagrodą dla zawodniczek i kibiców była możliwość konfrontacji z jednym z najlepszych klubów w polskiej historii żeńskiej siatkówki – BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała. Drużyna z Bielska okazała się zbyt silna i KSG musiało przełknąć gorycz pierwszej porażki w sezonie 2023/2024. Jak się później okazało – była to porażka ze zdobywcą Pucharu Polski.

Rozgrywki II Ligi Kobiet wchodzą w decydującą fazę, której pierwszym etapem po rozgrywkach rundy zasadniczej jest turniej półfinałowy, który odbędzie się w dniach 4-6 kwietnia w Warszawie na obiektach OSiR Mokotów przy ul. Niegocińskiej 2a. Rywalami KSG będą zespoły z Sędziszowa, Nysy i Polic.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kup najnowszy GIGA Sport i zgarnij koszulkę Mbappe!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, czy Kylian Mbappe? Kto wygra Ligę Mistrzów? GIGA plakaty: Mbappe, Manchesteru City, Lewego, Watkinsa, Jamala, Martineza, Diaza Kane'a i Fornala. A do...