Tęczowe opaski na mundialu w Katarze [FOTO]

-

- Reklama -

Kapitanowie ośmiu reprezentacji występujących na mundialu w Katarze będą nosić taką samą tęczową opaskę. W ramach kampanii „OneLove”, która ma być wyrazem sprzeciwu wobec dyskryminacji środowisk LGBT.

Do kampanii „OneLove” przystąpiło dziesięć europejskich piłkarskich reprezentacji. Ich kapitanowie do końca bieżącego sezonu w meczach reprezentacji narodowych będą nosić tęczowe opaski na znak walki z dyskryminacją osób LGBTIQ+.

W akcji uczestniczyć będą reprezentacje Anglii, Holandii, Belgii, Danii, Francji, Niemiec, Szwajcarii, Walii, Norwegii i Szwecji.

- Reklama -

Kapitanowie ośmiu pierwszych reprezentacji wystąpią z tęczowymi opaskami na mistrzostwach świata w Katarze. Kampanię „OneLove” zainicjowała Holandia. Wskazano, że właśnie m.in. w Katarze dochodzi do największej dyskryminacji osób LGBT. Norwegia i Szwecja na mundial się nie zakwalifikowały, ale tęczowe opaski będą promować w pozostałych meczach.

Do akcji nie dołączyły Polska, Serbia, Chorwacja, Hiszpania i Portugalia.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Lewy kontra Haaland. Kto jest lepszy? Pojedynek snajperów w najnowszym GIGA Sporcie!

Październikowy GIGA Sport już w sprzedaży. Wielkie postery polskiej reprezentacji i Barcelony, piłka Lewego prosto z Hiszpanii oraz oryginalna koszulka najlepszego snajpera Europy!!! Ranking Ligi Mistrzów,...