Tak ubrana będzie Barcelona w przyszłym sezonie

-

- Reklama -

Zazwyczaj to w okolicach ciepłej wiosny dowiadujemy się o nowych projektach koszulek przygotowanych dla drużyn. Najczęściej drużyny prezentują najpierw zestaw domowy, by parę dni później pokazać barwy, które przywdziewać będą na wyjazdach. Koszulki numer 3 czasami widzimy razem z drugim zestawem, a czasami parę dni, tygodni czy miesięcy później. A czasami wcale. Nieliczne drużyny w trakcie sezonu dają kibicom specjalny czwarty komplet, choć to się oczywiście zdarza.

Dziś, prawie pół roku przed inauguracją następnego sezonu, pojawiły się zdjęcia koszulki FC Barcelony na przyszłe rozgrywki La Liga.

- Reklama -

To ta z prawej. A ta z lewej to domowa koszulka wydana na stulecie katalońskiego zespołu. Koszula przyszłosezonowa wydaje się być wyraźną inspiracją. I dobrze. Prezentuje się schludnie, klasyczne barwy przecina herb w sercu koszulki. Złote logo producenta i sponsora tytularnego dodaje elegancji, a granatowe uzupełnienia na bokach spajają całość. Oficjalne, podane przez producentów nazwy kolorów to głęboki błękit królewski, grafitowa północ, czerwień szlachetna oraz złoto klubowe.

Na temat trzeciego i drugiego kompletu też można powiedzieć parę słów. Koszulki wyjazdowe mają być całe czarne, a na rękawach pojawią się czerwono-niebieskie paski. Logo będą czarne, włącznie z klubowym herbem, a wokół nich pojawi się kolejny niebiesko-czerwony pasek. Z kolei komplet alternatywny rzeczywiście ma być alternatywny, nie podobny do żadnego wcześniej. Przewiduje się, że będzie limonkowy, prawie rażącowoczyzielony. Wzorem koszulki będą fale/góry, podobne do tych z wyjazdowego kompletu Interu Miami na ten sezon. Oznaczenia będą niebieskie, a logo producenta (Nike) ma być obrócone pionowo, o 90 stopni. Ciekawe.

To dość wczesna faza wycieku takich informacji. Ostatnimi latami o takich faktach dowiadywaliśmy się nieco później, około 3-4 miesięcy przed następnym sezonem. To z pewnością ma związek z gigantyczną liczbą sprzedanych koszulek. Sama Barcelona sprzedała ich 1.34 miliona w 2021 roku, a przodował Bayern i Real, przebijając tę liczbę dwukrotnie.

Koszulka MILANU do wygrania w GIGASPORT !
- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kup najnowszy GIGA Sport i zgarnij koszulkę Mbappe!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, czy Kylian Mbappe? Kto wygra Ligę Mistrzów? GIGA plakaty: Mbappe, Manchesteru City, Lewego, Watkinsa, Jamala, Martineza, Diaza Kane'a i Fornala. A do...