Tak będzie wyglądał najnowocześniejszy stadion świata! Nowy obiekt Realu [VIDEO]

-

- Reklama -

Real Madryt to najbardziej utytowany piłkarski klub świata. Królewscy od kilkudziesięciu lat grają na monumentalnym stadionie Santiago Bernabeu niemal w centrum Madrytu. Po kończącej się właśnie modernizacji obiekt Realu będzie najnowocześniejszym piłkarskim stadionem na świecie.

Przebudowa Santiago Bernabeu rozpoczęła się w 2020 roku i początkowo miała kosztować 575 milionów euro, z pewnością jednak koszt będzie znacznie wyższy i może osiągnąć nawet miliard euro. 

Zakończenie modernizacji stadionu Realu Madryt zaplanowano na połowę 2023 roku. Docelowo obiekt Realu ma być gotowy na przyjęcie prawie 90 tysięcy kibiców i być najnowoczesniejszym tego typu stadionem na świecie.

- Reklama -

Zmodernizowany zostanie zewnętrzny wygląd obiektu. Nowy stadion ma przypominać pokryty srebrną powłoką latający spodek. Będzie również podświetlany w różnych kolorach. Z terenu obiektu znikną za to legendarne wieże i centrum handlowe La Esquina del Bernabeu.

Wyjątkowa będzie też technologia składania i chowania murawy na Santiago Bernabeu. Murawa ma być podzielona na sześć segmentów i zjeżdżać pod powierzchnię, dzięki czemu stadion może być przygotowany na różnego rodzaju wydarzenia sportowe czy kulturalne. Docelowo będą odbywac się tu koncerty, mecze tenisowe, koszykarskie czy nawet wyścigi samochodowe.

Pod powierzchnią murawa będzie stale nawadniana, wentylowana i naświetlana przy użyciu lamp UV i LED. Ma to zapewnić wyjątkowy stan murawy przez cały rok, bez konieczności jej wymiany.

- Reklama -

Na twitterze klub udostępnił film przedstawiający docelowy wygląd płyty Estadio Santiago Bernabeu.

Nowa gwiazda Realu na plakacie w GIGA Sporcie!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Lewy kontra Haaland. Kto jest lepszy? Pojedynek snajperów w najnowszym GIGA Sporcie!

Październikowy GIGA Sport już w sprzedaży. Wielkie postery polskiej reprezentacji i Barcelony, piłka Lewego prosto z Hiszpanii oraz oryginalna koszulka najlepszego snajpera Europy!!! Ranking Ligi Mistrzów,...