Szok! Znakomity napastnik dłużej w bramce AC Milan? [VIDEO]

-

AC Milan docenił Oliviera Giroud – Francuz na oficjalnej stronie klubu został przemianowany na bramkarza, a klub rozpoczął sprzedaż koszulek bramkarskich z jego nazwiskiem. Dlaczego? Napastnik wszedł w niedzielę do bramki na ostatnie minuty meczu z Genoą i uratował wygraną.

W doliczonym czasie drugiej połowy spotkania w Genui bramkarz Milanu Mike Maignan został ukarany czerwoną kartką za faul poza polem karnym, a ponieważ goście wykorzystali już wszystkie zmiany, między słupkami musiał stanąć zawodnik z pola. Wybór padł na francuskiego napastnika.

Oliviera Giroud spisał się znakomicie: najpierw dopisało mu szczęście (strzał z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę), ale później dwukrotnie udanie interweniował, czym uchronił swój zespół od porażki.

AC Milan wygrał 1:0, a po końcowym gwizdku koledzy rzucili się z gratulacjami na swojego napastnika-bramkarza.

„Olivier Giroud swoim odważnym występem w bramce przeszedł do historii klubu” – napisał Milan na swojej stronie internetowej. Klub przygotował limitowaną wersję koszulki bramkarskiej z nazwiskiem Giroud.

W poniedziałek sprzedaż musiano jednak wstrzymać, gdyż liczba zamówień przekroczyła ilość przygotowanych koszulek z nazwiskiem Francuza.