Świątek kontra miliarderka. Kim jest Jessica Pegula?

-

- Reklama -

Jessica Pegula, rywalka Igi Świątek w ćwierćfinale Rolanda Garrosa, mogłaby dać sobie spokój z tenisem i opływać w luksusy. W końcu jest córką jednego z najbogatszych Amerykanów.

Pegula aż do stycznia 2021 roku nie potrafiła przebić się do TOP 50 rankingu WTA. Przełomem okazał się dla niej wielkoszlemowy Australian Open, w którym doszła do ćwierćfinału jako jedyna nierozstawiona zawodniczka. Po drodze pokonała Wiktorię Azarenkę, Samanthę Stosur, Kristinę Mladenovic i Elinę Switolinę. W ćwierćfinale uległa dopiero późniejszej finalistce, Jennifer Brady.

Jessica Pegula jest córką Terry’ego i Kim. Jej ojciec założył firmę East Resources w 1983 roku, za 7,5 tysiąca dolarów pożyczki, a sprzedał większość zasobów należących do ER Shellowi za 4,7 mld dolarów w szczycie boomu na gaz łupkowy. Kolejną część – za 1,7 mld firmie Aubrey McClendon’s American Energy Partners. Część pieniędzy z tych transakcji zainwestował w kluby 1,4 mln dolarów: Buffalo Sabres z NHL i Buffallo Bills z NFL. Majątek Terry’ego Peguli „Forbes” wycenia na blisko 6 miliardów dolarów.

- Reklama -

Jessica też ma swój biznes. Jest to linia wegańskich kosmetyków Ready 24. Prowadzi też fundację charytatywną pomagającą psom „Lending Paw”. Tenis to jej sposób na odcięcie się od komentarzy, że jest tylko córką bogatych rodziców. 

Amerykanka wygrała już raz z Igą Świątek. Miało to miejsce w 2019 roku, kiedy obie zawodniczki spotkały się po raz pierwszy na turnieju w Waszyngtonie w 1/8 finału. Turnieju, który zresztą Pegula wygrała i do dzisiaj jest to jej jedyny triumf w cyklu WTA. 

Ćwierćfinałowy mecz Polki z Amerykanką już dziś w Paryżu.

A już w piątek najnowszy GIGA Sport!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto naprawdę jest numerem 1! Najnowszy GIGA SPORT już jest!!!

UWAGA! Najnowszy GIGA SPORT czeka na Was! Tym razem mamy dla Was aż trzy GIGA plakaty: Realu Madryt, FC Liverpool i Roberta Lewandowskiego!!! Do wygrania...