Sukces Oleksego jako kolejny impuls do rozwoju ampfutbolu [WIDEO]

-

- Reklama -

Leo Messi i Kylian Mbappe patrzyli z uznaniem na… Polaka. A ponieważ nie chodzi o Roberta Lewandowskiego, jest to coś zaskakującego, może nawet sensacyjnego! Marcin Oleksy, zawodnik Warty Poznań, zdobył nagrodę Puskasa, czyli laur przyznawany strzelcowi najlepszego gola 2022 roku. To kolejny impuls do rozwoju ampfutbolu w Polsce.

Doceńmy laureata z Polski, który nie spodziewał się jeszcze jakiś czas temu, że będzie mógł uczestniczyć w gali FIFA pełnej znakomitości ze świata futbolu. Ta statuetka, którą odebrał Oleksy we wtorkowy wieczór, jest pierwszym wyróżnieniem tego typu dla przedstawiciela ampfutbolu w historii plebiscytu FIFA (mowa o triumfie w nagrodzie Puskasa).

Nie powstydziliby się Ronaldo i Bale

- Reklama -

Przypominamy gola Oleksego, nie powstydziliby się go Cristiano Ronaldo czy Gareth Bale, którzy przed laty zdobywali bramki przewrotką:

Strzelec tego niezapomnianego gola przyznaje, że często ogląda swoje trafienie i zachwyca się tak jak inni tym, czego dokonał ku zdumieniu wielu obserwatorów:

Lepszy od Richarlisona i Payeta

To wydaje się uderzające, że właśnie to polski ampfutbol został dostrzeżony jako pierwszy w wymiarze globalnym na gali FIFA. Dokonał się absolutny przełom. Mało tego, miejmy świadomość, że o Oleksym usłyszą teraz miliony kibiców z całego świata. W walce o swój wyprzedził graczy o światowej renomie – Richarlisona i Dimitri Payeta.

Sukces ampfutbolu podczas mistrzostw w Krakowie jako zaczyn

- Reklama -

Indywidualny sukces Oleksego to kolejny impuls do rozwoju dla całego ampfutbolu i generalnie sportu osób niepełnosprawnych. Co ciekawe, nie tak dawno w Polsce na imprezie dużej rangi (mistrzostwa Europy w ampfutbolu) tysiące entuzjastów były na trybunach, setki tysięcy przed telewizorami i miliony śledziły relacje w social mediach.

BBC World to stacja, która wyemitowała o tamtym czempionacie ciekawy materiał. Do tego powstały dwa pełnometrażowe filmy dokumentalne i została wydana książka, gdy w 2021r. odbywały się owe mistrzostwa Europy w ampfutbolu w Krakowie. To absolutnie bezprecedensowa dla naszego kraju impreza, która okazała się dla Polaków nie tylko sukcesem sportowym, ale też wizerunkowym.

Marcin Oleksy spotkał się z piłkarzami, od których okazał się lepszy.

Oleksy spotkał się też z prezydentem FC Barcelona Joanem Laportą:

Polak doświadczył tego, co najlepsze w piłce nożnej. Należą mu się brawa.

GIGA Sport w sprzedaży!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

LIGA MISTRZÓW – Kto zagra w finale

Mistrzowski GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielkie postery gwiazd mundialu - Leo Messiego i Kyliana Mbappe, a także Alvareza, Gaviego, Richarlisona, Bellinghama, Kubackiego i Szczesnego,...