Spotify przejmie Arsenal Londyn?

-

- Reklama -

Zamiar zakupu Arsenalu Londyn oglosił szef Spotify Szwed Daniel Ek, który napisał na Twitterze: „Odkąd tylko pamiętam, już jako dziecko, kibicowałem Arsenalowi. Gdyby KSE było gotowe na sprzedaż klubu, bardzo chętnie zgłoszę swoją kandydaturę”.

Według brytyjskiego dziennika „Daily Telegrpah” byłe legendy Kanonierów: Thierry Henry, Dennis Bergkamp i Patrick Vieira wspierają Daniela Eka w przejęciu Arsenalu po fali protestów kibiców przeciwko obecnemu właścicielowi. Obecnie Arsenal należy do Kroenke Sports & Entertainment (KSE), globalnej firmy założonej i prowadzonej przez Stana Kroenkego. Amerykanin poza angielskim klubem posiada m.in. zespoły w NBA (Denver Nuggets), NHL (Colorado Avalanche) i NFL (Los Angeles Rams).

„Daily Telegraph” twierdzi, że Stan Kroenke jest skłonny sprzedać Arsenal za 2 miliardy funtów. Obecny majątek Daniela Eka magazyn „Forbes” wycenia z kolei na 3,4 mld. Oznacza to, że właściciel Spotify musiałby poświęcić znaczną część swoich prywatnych funduszy lub znaleźć partnera. Dlatego, według „Daily Telegraph”, Szwed zgłosił się o pomoc w zakupie klubu do legend Arsenalu – Henry’ego, Bergkampa i Vieiry.

- Reklama -

Thierry Henry przyznał w rozmowie z „The Telegraph”, że wspiera kibiców, ponieważ to do nich należy klub.

– Będę wspierał Arsenal aż do śmierci, ale nie poznaję już swojego klubu. Nie rozumiem, dlaczego Arsenal próbował dołączyć do Superligi – powiedział Francuz.

Muzyczny serwis Spotify jest wyceniany na 50 mld dolarów, ma obecnie 345 mln użytkowników i 155 mln abonentów na całym świecie.

Arsenal to jeden z napopularniejszych klubów na Wyspach. 13-krotny mistrz Anglii od kilku lat zmaga sie jednak z poważnym sportowym kryzysem.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kup najnowszy GIGA Sport i zgarnij koszulkę Mbappe!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, czy Kylian Mbappe? Kto wygra Ligę Mistrzów? GIGA plakaty: Mbappe, Manchesteru City, Lewego, Watkinsa, Jamala, Martineza, Diaza Kane'a i Fornala. A do...