Spektakularne zderzenie dwóch kosmicznych jachtów [VIDEO]

-

- Reklama -

Podczas pierwszego dnia regat Sail Grand Prix w Sydney doszło do spektakularnego zderzenia dwóch jachtów walczących o milion dolarów.

Załoga Wielkiej Brytanii uderzyła w japoński katamaran z tak dużą prędkością, że oderwał się dziób tej drugiej jednostki. Obie ekipy zostały zmuszone do wycofania się z rywalizacji w trzecim wyścigu regat.

Brytyjski katamaran F50 kierowany przez czterokrotnego złotego medalistę olimpijskiego Sir Bena Ainslie płynął do linii startu. Nagle Brytyjczycy stracili panowanie nad łodzią i uderzyli wprost w płynących wyżej Japończyków.

- Reklama -

Siła uderzenia była tak duża, że dziób łodzi Japończyków się oderwał. Nikomu z sześcioosobowej japońskiej załogi nic się nie stało. 

Brytyjczycy tłumaczą, że nie zauważyli japońskiej łodzi, ponieważ skupiali się na pilnowaniu Amerykanów.

– Nie miałem pojęcia, że ​​tam są. To był z pewnością nasz błąd – przyznał Ben Ainslie.

- Reklama -

Zgodnie z regulaminem Brytyjczycy zostali zdyskwalifikowani. Japońzcycy tymczasem próbują naprawić swój jacht, by móc wystartować w kolejnym wyścigu. Gra się toczy o milion dolarów, który będzie do wygrania podczas wielkiego finału w San Francisco na początku przyszłego roku.

Czy macie już świąteczny GIGA SPORT?!?

 

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kup najnowszy GIGA Sport i zgarnij koszulkę Mbappe!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, czy Kylian Mbappe? Kto wygra Ligę Mistrzów? GIGA plakaty: Mbappe, Manchesteru City, Lewego, Watkinsa, Jamala, Martineza, Diaza Kane'a i Fornala. A do...