Słynny stadion do rozbiórki! Gdzie zagrają Milan i Inter?

-

- Reklama -

Słynny stadion San Siro w Mediolanie już za kilka lat zniknie z powierzchni ziemi. Na rozbiórkę jednego z najsłynniejszych obiektów piłkarskich świata zgodziły się już dwa użytkujące go kluby piłkarskie AC Milan i Inter.

San Siro, czyli stadion im. Giuseppe Meazza ma blijsko 100 lat i jest jedną z największych i najbardziej znanych futbolowych aren w Europie, a przy tym wizytówką Mediolanu. Obiekt na którym swoje mecze rozgrywają drużyny AC Milan oraz Inter, może pomieścić ponad 80 tysięcy widzów, a jego charakterystyczna bryła z 11 kolumnami przypominającymi sprężyny sprawia, że obiekt jest bardzo charakterystyczny.

Wkrótce obiekt zniknie jednak z powierzchni ziemi. Oba piłkarskie kluby z Mediolanu ustaliły ostatecznie temat budowy nowego stadionu, który zastąpi San Siro.

- Reklama -

Nowy stadion będzie nosił nazwę „Katedra” i ma być równie monumentalny, co obecny. Całkowite koszty budowy szacowane są na 1,2 mld euro, czyli 5,5 miliarda złotych.

Obiekt ma stanąć tuż obok obecnego San Siro. Na miejscu stadionu ma powstać natomiast centrum kongresowe oraz wielkie centrum handlowe. 

Prace budowlane mają się zacząć już na początku 2024 roku a obie mediolańskie drużyny przeniosą się na nowy obiekt w sezonie 2027/2028.

- Reklama -

Ostatnim wydarzeniem na obecnym San Siro ma być ceremonia otwarcia zimowych igrzysk olimpijskich, które w 2026 roku zorganizują Mediolan i Cortina d’Ampezzo.

Wygraj piłki adidas prosto z polskiej Ekstraklasy! Szczegóły w GIGA Sporcie!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto jest najlpszym snajperem świata? Nowy GIGA SPORT już jest!

Najnowszy GIGA Sport pełen ekstrasów: Ranking snajperów Starcie gigantów w finale Ligi Mistrzów. Kto wygra?Wywiad z Rodrygo. Real, czy Barca?Królowa kortów, czyli Iga GIGA plakaty Roberta...