Skocznia, na której wygrywał Adam Małysz, okradziona

-

- Reklama -

Skocznia Orlinek w Karpaczu, która od ponad dekady stoi nieużywana, została okradziona – poinformowała jeleniogórska policja.

Ostatnie oficjalne zawody rozegrano na skoczni w Karpaczu 12 lat temu. Była to Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. W kategorii junior A triumfował wówczas Jakub Kot, a trzecie miejsce zajął Dawid Kubacki.

W 2004 roku Adam Małysz zdobył w Karpaczu po mistrzostwo Polski, a na początku XXI wieku rozegrano tam mistrzostwa świata juniorów (srebro wywalczył aktualny wicemistrz olimpijski z Pekinu, Austriak Manuel Fettner).

- Reklama -

W piątek jeleniogórska policja poinformowała, że skocznia stała się ofiarą zuchwałej kradzieży.

– Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież. Jego łupem padły elementy metalowe z terenu skoczni narciarskiej w Karpaczu. Wartość poniesionych strat oszacowano na blisko 15 tysięcy złotych. Został on zatrzymany kilka godzin po przestępstwie, a teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem – grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności – podała w komunikacie policja. 

Łupem złodzieja padły elementy metalowe obiektu (stalowe kraty i furtka), a łączna wartość strat została oszacowana na blisko 15 tysięcy złotych. Mężczyzna został zatrzymany kilka godzin po zdarzeniu, dzięki nagraniom z tamtejszych kamer.

– Najprawdopodobniej skradzione mienie sprzedał w punkcie skupu złomu – poinformowała policja.

- Reklama -

Wielki poster Roberta Lewandowskiego i reprezentacji Ukrainy, faworyci Ligi Mistrzów, wywiad z Mbappe, a do wygrania koszulka Lewego z Bayernu, najnowsze piłki Pumy i rękawice oraz absolutny hit: elektroniczne opaski fitness!!!

Kup najnowszy GIGA SPORT!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Operacja Katar. Czy Polacy dadzą radę? Wszystko o mistrzostwach świata w najnowszym GIGA Sporcie!

Mundialowy GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielki poster polskiej reprezentacji i GIGA terminarz turnieju, piłki adidas prosto z Kataru i najnowsza FIFA 23!!! Ranking gwiazd mundialu...