Siatkówka na najwyższym poziomie

-

- Reklama -

Mnóstwo atrakcji dla całych rodzin, wyjątkowy charytatywny mecz gwiazd, ale przede wszystkim siatkówka na najwyższym, międzynarodowym poziomie.

Na tegoroczny ORLEN Beach Volley Tour PKO Przysucha 2024 zjadą nie tylko reprezentanci Polski, ale także gwiazdy z zagranicy, jak choćby mistrz Europy i trzykrotny olimpijczyk Aleksandrs Samoilovs z Łotwy.

Jak co roku piaszczyste boiska przy zalewie Topornia w Przysusze wypełnią się znakomitymi zawodnikami, a trybuny najlepszymi kibicami na świecie. Wielkie gwiazdy siatkówki pokażą się podczas tegorocznego turnieju ORLEN Beach Volley Tour PKO Przysucha 2024, który odbędzie się w dniach 12-14 lipca. Na piachu rywalizować będzie w sumie blisko 200 siatkarzy i siatkarek – 56 par męskich i 41 kobiecych.

- Reklama -

– Tegoroczna obsada zapowiada się bardzo ciekawie, mamy oczywiście polską czołówkę, z parami Maciej Rudol – Filip Lejawa i Jakub Zdybek – Mateusz Florczyk, a także kilka niezwykle ciekawych zagranicznych duetów, z Aleksandrsem Samoilovsem z Łotwy na czele. Jest także nasz lokalny akcent w postaci rodowitego przysuszanina Michała Koryckiego, który w parze z Mikołajem Krukiem triumfował przed rokiem – mówi Piotr Skiba, organizator ORLEN Beach Volley Tour PKO Przysucha 2024.

Przypomnijmy, że przed rokiem emocje w Przysusze sięgały zenitu, bo w rywalizacji mężczyzn najlepsi okazali się: rodowity przysuszanin Michał Korycki i Mikołaj Kruk, a finałowy mecz śledził nadkomplet publiczności. Z kolei w rywalizacji pań górą wtedy był czeski Karin Zolnercikova i Marketa Nausch. Obie pary zagrają także w tym roku.

– Dla kibiców mamy wiele atrakcji pozaboiskowych, ale oczywiście pamiętamy, że najważniejszy jest turniej główny, a w nim do wygrania będzie, w rywalizacji pań i panów, łącznie 80 tysięcy złotych. Wstęp na turniej jest bezpłatny i jestem przekonany, że warto do nas wpaść i świetnie spędzić czas. Bardzo dziękuję naszym sponsorom i partnerom, z PKO Bankiem Polskim na czele, oraz władzom województwa mazowieckiego – dodaje Skiba, a oprócz nagród finansowych najlepsze duety mogą liczyć na atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Eliminacje do turnieju głównego odbędą się w piątek. W sobotę rozpocznie się główna część turnieju, wspieranego przez PKO Bank Polski. Wielki finał kobiet przewidziano w niedzielę na godz. 16, finał panów na godz. 17, a oba kluczowe mecze poprzedzi stracie gwiazd (początek o godz. 15). Zagrają w nim m.in. Grzegorz Fijałek, jeden z najbardziej znanych w historii polskich siatkarzy plażowych, znani z występów w reprezentacji Polski i PlusLidze Paweł Zagumny, Jan Firlej, Dawid Konarski, Damian Wojtaszek i Jakub Bucki, a także gwiazdy innych dyscyplin – Iwona Niedźwiedź, Kuba Zawistowski, Paweł Zygmunt i legendarna postać polskiego boksu Krzysztof „Diablo” Włodarczyk.

- Reklama -

Turniej w Przysusze odbywa się w ramach cyklu Orlen Beach Volley Tour, czyli eliminacji mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Przy boiskach stanie wyjątkowe „Miasteczko Sportu”, które oferować będzie masę sportowych atrakcji, m.in. warsztaty siatkarskie, strefę Zumby i trampoliny, dmuchańce dla dzieci, gry wielkopowierzchniowe, strefę fitness, badmintona i tenisa stołowego, pokazy judo, a także strefy dietetyki i wsparcia psychologicznego. W niedzielę odbędą się tez pokazy boksu z Krzysztofem „Diablo” Włodarczykiem, a także m.in. pokazy sprzętu 63. Batalionu Lekkiej Piechoty w Nowym Mieście nad Pilicą.

Kibicuj Polakom!

Szalik lub minikoszulka dla każdego w nowym GIGA Sporcie!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kibicuj Polakom na Igrzyskach! Szalik lub minikoszulka Polski dla każdego w GIGA Sporcie!!!

W specjalnym GIGA Sporcie przedstawiamy bohaterów EURO 2024 i jego największe gwiazdy. A do tego: Plakaty największych gwiazd EURO 2024!!! Terminarz mistrzostw z miejscem do wpisywania wyników! Do...