Samochód wyścigowy wyjedzie nie tylko na drogi, ale również w grze wyścigowej Asphalt 8: Airbourne

-

- Reklama -

Samochód wyścigowy Teamu Fordzilla P1 (TFZ-P1) wyjedzie nie tylko na drogi, ale również w przestworza, ponieważ pojawi się w niezwykle popularnej mobilnej grze wyścigowej Asphalt 8: Airbourne.

Debiut TFZ-P1 w grach mobilnych otwiera przed tym modelem rywalizację na 75 torach, z widowiskowymi odcinkami pełnymi tzw. „hop”, na których koła odrywają się od ziemi, a samochody szybują w powietrzu. Od czasu premiery, grę pobrano około 500 milionów razy. 

Pojawienie się TFZ-P1 w Asphalt 8 da również fanom szansę na zobaczenie pojazdu w nowych kolorach, których będzie osiem do wyboru. Wirtualna prędkość maksymalna to 435 km/h (270 mph) – z dodatkowym zastrzykiem nitro szybciej o około 48 km/h (29 mph) – oraz przyspieszenie do 100 km/h (62 mph) w zaledwie 1,12 sekundy. Takie parametry gwarantują, że jazda (mimo, że wirtualna) dostarczy adrenaliny.

- Reklama -

Wyścigowy bolid TFZ-P1

Podróż do rzeczywistości wyścigowego bolidu TFZ-P1 rozpoczęła się w marcu 2020 roku, gdy gracze zostali zaproszeni do głosowania na Twitterze, które miało określić wyposażenie i funkcje samochodu, w tym konfigurację siedzeń, umiejscowienie silnika i projekt kokpitu. W trakcie głosowania fani oddali prawie ćwierć miliona głosów.

Od tego czasu pojazd ewoluował, stając się symulatorem wyścigów, a następnie platformą do transmisji na żywo. Po drodze otrzymywał różne wersje wykończenia nadwozia, w tym eksperymentalny odblaskowy lakier Reflective Orange. Niedawno powrócił do świata wirtualnego za sprawą wprowadzenia go do popularnej gry wyścigowej na konsolę.

Gameloft® i Asphalt 8

- Reklama -

Gameloft® to francuski producent gier wideo, mający siedzibę w Paryżu, który koncentruje się na rynku gier mobilnych. Są liderem w dziedzinie tworzenia i wydawania gier. Od 2000 roku firma zdobyła pozycję jednego z czołowych innowatorów w swojej dziedzinie. Sprzedają swoje gry w ponad 100 krajach i zatrudniają 3 600 pracowników na całym świecie. Każdego miesiąca poprzez gry Gameloft® do oferty reklamodawców B2B, dedykowanej markom i agencjom może dotrzeć 58 milionów unikalnych użytkowników. Gameloft® jest spółką Vivendi.

Asphalt 8 został wydany w 2013 roku i jest jedną z dwudziestu gier przeznaczonych na wiele różnych platform, które pojawiły się pod szyldem Asphalt. Była to ósma spośród najważniejszych edycji i oprócz uznania krytyków, zyskała miano jednej z najczęściej pobieranych mobilnych gier wyścigowych zarówno na iOS, jak i na Androida. Znajdziemy w niej ponad 300 licencjonowanych pojazdów, a gracze spędzili dotychczas w Asphalt 8 ponad 3,5 miliarda godzin, pokonując podczas driftu około 2,2 miliarda kilometrów.

Team Fordzilla

Podczas tegorocznej imprezy gamescom przypada trzecia rocznica powstania pierwszej w historii Forda drużyny e-sportowej. W ciągu tych trzech lat członkowie zespołu Team Fordzilla nie tylko rywalizowali na najwyższym poziomie na scenie wirtualnych wyścigów, ale także uczestniczyli w działaniach Forda, między innymi w jego programie Driving Skills for Life, mającym na celu promowanie bezpiecznych nawyków jazdy wśród młodych ludzi. Wsparli również program Ford Gaming Transit; którego centralnym elementem jest specjalnie przebudowany van, umożliwiający dostęp do gier dzieciom o szczególnych potrzebach fizycznych.

– Gry na urządzenia mobilne to zupełnie nowy, odkrywany przez nas obszar i jesteśmy bardzo szczęśliwi, że TFZ-P1 został włączony do tak popularnej i znanej serii. Zawsze uważaliśmy, że samochód wygląda trochę jak pojazd kosmiczny, teraz wszyscy będziemy mogli sprawdzić, jak lata podczas tych zabawnych skoków! – podsumował Emmanuel Lubrani z Teamu Fordzilla.

GIGA Sport czeka na Was!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Lewy kontra Haaland. Kto jest lepszy? Pojedynek snajperów w najnowszym GIGA Sporcie!

Październikowy GIGA Sport już w sprzedaży. Wielkie postery polskiej reprezentacji i Barcelony, piłka Lewego prosto z Hiszpanii oraz oryginalna koszulka najlepszego snajpera Europy!!! Ranking Ligi Mistrzów,...