Rzutem na taśmę

-

- Reklama -

Dwunasta edycja rajdu samochodowego Desafío Ruta 40 YPF INFINIA dobiegła końca w Kordobie po emocjonującej końcówce. O miejscach w czołówce decydowały minimalne różnice: 15 sekund w rywalizacji FIM i 40 sekund w FIA.

Yazeed Al-Rajhi (Overdrive Racing) wygrał po raz pierwszy w Argentynie i liczy się w grze o tytuł po pokonaniu Nassera Al-Attiyah (Nasser Racing by Prodrive) na ostatnich kilometrach. Sebastián Halpern (X-raid Mini JCW) stanął na podium na własnym terenie. Saudyjczyk w mistrzostwach traci obecnie 25 punktów do Katarczyka. Piąty w rajdzie Lucas Moraes (Toyota Gazoo Racing) jest trzeci z 53 punktami.

Rokas Baciuška (Can-Am Factory) triumfował w kategorii Challenger, pokonując Nicolása Cavigliasso (Taurus Factory by Wevers) i Danię Akeel (BBR). Litwin powiększył przewagę w mistrzostwach nad Argentyńczykiem i Marcelo Gastaldim (BBR).

- Reklama -

Wycofanie się lidera mistrzostw Yasira Seaidana (MMP) podgrzało atmosferę w rywalizacji SSV. W rajdzie zwyciężył Ricardo Ramilo (Scuderia Ramilo), przed Sebastiánem Guayasamínem (BE Racing) i Rebeccą Busi (OnlyFans Racing). Guayasamín awansował na pozycję lidera W2RC, a za nim są Saudyjczyk i Ramilo.

W klasie Rally GP znów górą byli „czerwoni”. Ricky Brabec (Monster Energy Honda) wygrał rajd, zaledwie kilka sekund przed kolegami z zespołu – Toshą Schareiną i Adrienem Van Beverenem. Ross Branch zajął piąte miejsce, za Skylerem Howesem, utrzymując prowadzenie w mistrzostwach. Zawodnik fabryczny Hero MotoSports ma teraz 72 punkty, Brabec 63, a Van Beveren 56.

W Rally 2 Romain Dumontier wycisnął ze swojej nowej Hondy wszystko, co w jego mocy, i przyczynił się do historycznego dubletu HRC. Lider mistrzostw wyprzedził Bradleya Coxa (BAS World KTM Racing) i powiększył przewagę nad zawodnikiem z RPA. Konrad Dąbrowski, pomimo problemów na początku rajdu, ukończył rajd na czwartym miejscu wśród zawodników W2RC, a w klasyfikacji mistrzostw jest trzeci. W Rally 3 wygrał John Medina (Xraids Experience), obejmując prowadzenie w tej kategorii. W klasie quadów Manuel Andújar ponownie triumfował w Argentynie i przed rundą finałową zapewnił sobie Puchar Świata. Kamil Wiśniewski, drugi wśród zawodników W2RC w Ruta 40, również w klasyfikacji sezonu plasuje się na drugim miejscu, ale ma tylko punkt przewagi nad Hanim Alnoumesim.

Finałową rundą trzeciego sezonu W2RC będzie Rallye du Maroc (5 – 11 października) .

- Reklama -

Prawdziwy HIT! Szalik lub minikoszulka w każdym egzemplarzu najnowszego GIGA Sportu!!!

Wydanie specjalne GIGA Sportu w sprzedaży w całej Polsce!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Specjalny GIGA Sport na mecze Polski. Szalik lub minikoszulka dla każdego!!!

Reprezentacja Polski od A do Z, czyli każdy piłkarz w pigułce. Biało-czerwoni podczas EURO 2024 zagrają jeszcze z Austrią i Francją. Nie jesteśmy faworytami,...