Rosyjski car kolarstwa traci majątek

-

- Reklama -

Rosyjski miliarder związany z kolarstwem Igor Makarow został poważnie dotknięty sankcjami, nałożonymi przez kanadyjski rząd. Rosjanin straci dużą część majątku.

Makarow, który w przeszłości był kolarzem, obecnie zajmuje się biznesem, a jego majątek wycenia się na ponad dwa miliardy dolarów. 60-latek przez lata był sponsorem zawodowej grupy Katusha, wspierał też finansową Europejską Unię Kolarską (UEC). Zasiada w Komitecie Wykonawczym UCI (Międzynarodowej Unii Kolarskiej), z którego, mimo agresji Rosji na Ukrainę go nie usunięto. Dodatkowo pełni rolę honorowego prezesa Rosyjskiego Związku Kolarskiego.

Kanadyjski rząd  nałożył na Makarowa sankcje obejmujące m.in. zamrożenie aktywów i zakaz jakiejkowiek działalności na terenie kraju. Oznacza to, że oligarcha nie będzie mógł aktywnie uczestniczyć w życiu jednego ze swoich biznesów – kanadyjskiej firmy brażny energetycznej, której jest głównym udziałowcem. Jej dochód netto za ostatni kwartał wyniósł ponad 128 milionów dolarów.

- Reklama -

Rosyjski car kolarstwa został objęty także podobnymi sankcjami w Australii. Obowiązuje go także zakaz wjazdu na Antypody. A to właśnie tam jesienią 2022 roku mają się odbyć mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym.

Masz już koszulkę Lewego z Bayernu? A GIGA plakat RL9? Nie czekaj, kup najnowszy GIGA Sport!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Nowa Barcelona Lewandowskiego! Najnowszy GIGA SPORT już jest!!!

UWAGA! Najnowszy GIGA SPORT czeka na Was! Do wygrania koszulka Lewandowskiego prosto z Barcelony oraz profesjonalny obóz piłkarski! Sierpniowy GIGA Sport! Musisz go mieć!!!