Ronaldo dotrzymał słowa. Wyruszył do Santiago de Compostela na… rowerze [VIDEO]

-

- Reklama -

Słynny brazylijski napastnik Ronaldo Nazario (mistrz świata z 1994 i 2002 roku) spełnił złożoną przez siebie obietnicę i ruszył w podróż rowerową z Valladolid do Santiago de Compostela.

Były piłkarz m.in. Realu Madryt czy Interu Mediolan w 2018 roku  kupił 51 proc. akcji hiszpańskiego klubu Real Valladolid za 30 milionów euro. W zeszłym sezonie prowadzony przez niego klub spadł do drugiej ligi i wówczas Ronaldo złożył obietnicę. Jeżeli drużyna wróci na szczyt, to on wyruszy w liczącą 450 kilometrów pielgrzymkę rowerową.

Realu Valladolid już po jednym sezonie wrócił do LaLiga.

- Reklama -

– Kiedy spadaliśmy, wiedziałem, że czeka nas dużo pracy, aby tu wrócić. Wykonaliśmy bardzo dobrą robotę. Obiecałem również, że jeżeli uda się awansować to wyruszę do Santiago de Compostela. Wycieczka odbędzie się na rowerze, bo nie mogę biegać – zapowiedział Ronaldo.

Trasa obrana przez piłkarza liczy 450 kilometrów i jest tradycyjną drogą przemierzaną przez pielgrzymów, który chcą dotrzeć do o słynnego sanktuarium w północno-zachodniej Hiszpanii. Ronaldo wraz ze swoją żoną mają przemierzać po kilkadziesiąt kilometrów dziennie:

– Będzie pięknie. Wiem, że będę cierpiał fizycznie, ale to będzie niezapomniane przeżycie – przyznał 45-latek, który rozpoczął rowerową podróż na stadionie Realu.

- Reklama -

Ronaldo zakończył piłkarską karierę w 2011 roku.

Nowy GIGA Sport już czeka!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto jest najlpszym snajperem świata? Nowy GIGA SPORT już jest!

Najnowszy GIGA Sport pełen ekstrasów: Ranking snajperów Starcie gigantów w finale Ligi Mistrzów. Kto wygra?Wywiad z Rodrygo. Real, czy Barca?Królowa kortów, czyli Iga GIGA plakaty Roberta...