Roland-Garros od niedzieli w Paryżu. Iga Świątek wielką faworytką!

-

- Reklama -

Od niedzieli oczy tenisowego świata zwrócone będą na Paryż, gdzie na kortach imienia Rolanda Garrosa rozpocznie się drugi w tym roku turniej Wielkiego Szlema. Wielką faworytką turnieju jest Iga Świątek.

Każdy mecz liderki rankingu oraz najważniejsze spotkania Roland-Garros transmitowane będą na antenach Eurosportu. Wszystkie 886 meczów turnieju dostępne będzie w pakiecie Eurosport Extra w serwisie player.pl.

Od 22 maja do 5 czerwca fanów tenisa czeka prawdziwe święto – drugi w tym roku turniej Wielkiego Szlema. W 2020 roku Iga Świątek zaskoczyła tenisowy świat. W niesamowitym stylu wygrała turniej na kortach im. Rolanda Garrosa. Nie straciła w Paryżu nawet seta i jako pierwsza Polka wygrała singlowy turniej Wielkiego Szlema. Dwa lata później Świątek pojawi się w stolicy Francji jako liderka rankingu WTA, wielka gwiazda światowego tenisa i główna faworytka turnieju.

- Reklama -

Na świetny występ bez wątpienia stać także Huberta Hurkacza. W turnieju singlowym wystąpią również Magda Linette, Magdalena Fręch i Kamil Majchrzak. W deblu zobaczmy m.in. Alicję Rosolską, Katarzynę Kawę, Katarzynę Piter, Jana Zielińskiego, Kamila Majchrzaka i Łukasza Kubota.

Jeden z najważniejszych turniejów roku będzie miał wyjątkową oprawę. W Eurosporcie Extra w Playerze fani tenisa będą mogli obejrzeć każdy z 886 meczów Roland-Garros! Na antenach telewizyjnych Eurosportu transmitowane będą najważniejsze spotkania paryskiego turnieju, w tym wszystkie mecze z udziałem Igi Świątek i Huberta Hurkacza. Meczom liderki światowego rankingu towarzyszyć będą studia prowadzone przez Jakuba Ostrowskiego, w których widzowie będą mogli poznać opinie i analizy m.in. byłych tenisistek Marty Domachowskiej i Magdaleny Grzybowskiej, a także komentatorów Eurosportu. Za mikrofonem usiądą m.in. Karol Stopa, Lech Sidor, Michał Lewandowski, Witold Domański, Dawid Olejniczak, Maciej Synówka, Marek Furjan i Marcin Matkowski. Na kortach im. Rolanda Garros będzie Paweł Kuwik, który będzie realizował wywiady oraz relacje dla Eurosportu i kanałów oraz platform Grupy TVN. Przeprowadzi także rozmowy z byłym trenerem Igi Świątek, Piotrem Sierzputowskim. Najlepsze zagrania, skróty meczów, analizy, wywiady i materiały zakulisowe publikowane będą na stronie eurosport.pl oraz w mediach społecznościowych stacji.

Podczas tegorocznego turnieju widzowie ponownie spotkają legendy tenisa: Matsa Wilandera, Alexa Corretję i Johna McEnroe, którzy będą relacjonować przebieg rywalizacji prosto z kortów im. Rolanda Garrosa. Dodatkowo McEnroe – szesnastokrotny mistrz turniejów wielkoszlemowych – skomentuje kilka spotkań, transmitowanych w Eurosporcie Extra. Dzień na kortach rozpoczynać będzie program Alize Lim, a na zakończenie gier Barbara Schett i Tim Henman rozłożą poczynania zawodników na czynniki pierwsze w studiu Cube. To rewolucyjne studio wykorzystuje rzeczywistość wirtualną i rozszerzoną, umożliwia teleportację zawodniczek i zawodników do Cube’a i przenosi widzów w samo centrum sportowych emocji.

Plakat Igi Świątek TYLKO w GIGA Sporcie! Musisz go mieć!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Operacja Katar. Czy Polacy dadzą radę? Wszystko o mistrzostwach świata w najnowszym GIGA Sporcie!

Mundialowy GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielki poster polskiej reprezentacji i GIGA terminarz turnieju, piłki adidas prosto z Kataru i najnowsza FIFA 23!!! Ranking gwiazd mundialu...