Robert Lewandowski: „Mój życiowy szczyt formy dopiero nadchodzi!”

-

- Reklama -

Kapitan Biało-czerwonej reprezentacji zdradził, dlaczego uważa, że nagroda FIFA jest ważniejsza od Złotej Piłki. Przed Robertem Lewandowskim kolejny ważny piłkarski sezon, który zakończy mundial w Katarze.

GS: Przegrałeś w 2021 roku wyścig o Złotą Piłkę z Leo Messim, ale za to triumfowałeś w plebiscycie na najlepszego piłkarza roku FIFA. Która z tych nagród jest cenniejsza?

Robert Lewandowski: Myślałem ostatnio nad tymi dwoma nagrodami: FIFA the Best i Złotą Piłką. Doszedłem do wniosku, że nagroda FIFA ma jednak większe znaczenie niż Złota Piłka. W tej drugiej głosują wyłącznie dziennikarze – nie ma tam jasnej weryfikacji, o czym mówiło wielu ekspertów, czy też byłych i obecnie grających piłkarzy. W FIFA głosują za to zawodowcy i dziennikarze; kapitanowie drużyn, selekcjonerzy a oni mogą realnie i obiektywnie ocenić nasze osiągnięcia, bo wiedzą ile kosztuje nas każdy mecz, każdy rekord, każda kontuzja.

- Reklama -

GS: Piotr Zieliński jest jednym z liderów polskiej reprezentacji. Ostatnio dużo się mówi o jego odejściu z Napoli…

Cały wywiad z kapitanem polskiej reprezentacji przeczytacie w GIGA Sporcie. A do tego jeszcze GIGA plakat RL9 i wypasione konkursy z GIGA nagrodami!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Lewy kontra Haaland. Kto jest lepszy? Pojedynek snajperów w najnowszym GIGA Sporcie!

Październikowy GIGA Sport już w sprzedaży. Wielkie postery polskiej reprezentacji i Barcelony, piłka Lewego prosto z Hiszpanii oraz oryginalna koszulka najlepszego snajpera Europy!!! Ranking Ligi Mistrzów,...