Reprezentant Lecha Poznań triumfatorem EKSTRAKLASA GAMES

-

- Reklama -

Kacper “Furman” Furmanek został triumfatorem PKO Bank Polski Ekstraklasa Games. W wielkim finale rozgrywek sezonu 2021/2022 reprezentant Lecha Poznań pokonał Szymona “Błachu” Błachowiaka – prywatnie także kibica “Kolejorza”.

Emocje podczas Wielkiego Finału PKO Bank Polski Ekstraklasa Games towarzyszyły już od pierwszych spotkań fazy grupowej. W grupie A niepokonany okazał się Maksymilian “Zalewskyy” Zalewski z Lechii Gdańsk, który przegrał tylko jedno starcie z Adrianem “Strav1xem” Strawińskim. To właśnie Strav1x, który awansował do najważniejszych rozgrywek z dywizji OPEN, zajął drugą lokatę w grupie, niespodziewanie pokonując w decydującym meczu Nikodema “Piko” Pawlaka z Pogoni Szczecin.

W grupie B równych nie miał sobie Kacper “Furman” Furmanek. Reprezentant Lecha Poznań wygrał bez potknięcia z Miłoszem ”miloszem93” Bogdanowskim z Radomiaka i Tomaszem “Tomkiem601” Legutem z Górnika Zabrze. Problemy napotkał jedynie w pojedynku z Szymonem “Błachu” Błachowiakiem. Młody zawodnik i dominator dywizji OPEN zajął drugie miejsce w grupie i również zapewnił sobie awans do fazy pucharowej.

- Reklama -

Finałowy dzień zmagań lepiej rozpoczął się dla zawodników, którzy awansowali z grupy B. Błachu pokonał bez straty spotkania Zalewskyy’ego, zaś Furman rozprawił się w dwóch starciach ze Strav1xem. W bezpośrednim meczu obu zwycięzców lepszy okazał się Błachowiak, który miejsce w wielkim finale zapewnił sobie w ostatniej minucie dogrywki rozstrzygającego spotkania. To z kolei oznaczało dla Furmanka przeprawę przez drabinkę przegranych.

O wielki finał reprezentantowi Lecha przyszło zmierzyć się z Zalewskyym z Lechii Gdańsk, który wcześniej rozprawił się ze Strav1xem. Przedostatnie spotkanie dostarczyło nam nie lada emocji – pierwsze dwa pojedynki padły łupem Zalewskiego. Furman zdołał jednak doprowadzić do wyrównania, a to spowodowało, że o awansie decydowało piąte starcie. Efektowny powrót Furmanek przypieczętował trzecim zwycięstwem, co zapewniło mu miejsce w wielkim finale i grę o mistrzowski tytuł z Błachem.

Mecz decydujący o tytule był prawdziwą gratką dla miłośników FIFA 22. Rozpoczynający finał z zaliczką 1-0 Błachu triumfował również w pierwszym meczu, dzięki czemu przybliżył się do upragnionego zwycięstwa. Furman nie dał za wygraną, zrewanżował się w kolejnych dwóch starciach i postawił kropkę nad “i” w pojedynku o tytuł, ostatecznie zwyciężając wynikiem 3:2.

Świeżo upieczony Mistrz PKO Bank Polski Ekstraklasa Games zgarnął nagrodę główną w wysokości 20 000 złotych i wywalczył awans do ścisłych kwalifikacji do Mistrzostw Świata FIFAe World Cup. Wicemistrz Szymon “Błachu” Błachowiak zainkasował 15 000 złotych, zaś w ręce trzeciego w klasyfikacji Maksymiliana “Zalewskyy’ego” Zalewskiego trafił czek na 10 000 złotych.

- Reklama -

FIFA 22 do wygrania w najnowszym GIGA Sporcie! Musisz GO mieć!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Lewy kontra Haaland. Kto jest lepszy? Pojedynek snajperów w najnowszym GIGA Sporcie!

Październikowy GIGA Sport już w sprzedaży. Wielkie postery polskiej reprezentacji i Barcelony, piłka Lewego prosto z Hiszpanii oraz oryginalna koszulka najlepszego snajpera Europy!!! Ranking Ligi Mistrzów,...