Reprezentacja Polski szaleje

-

- Reklama -

– Zyskaliśmy wiele doświadczeń, które pomogą nam się rozwijać. Przechodzimy przez ważny moment budowania tej pewności siebie, że nawet jeśli nie gramy dobrze, to towarzyszy nam świadomość, że możemy wrócić na właściwe tory. Pokazaliśmy to w wielu sytuacjach – mówi Stefano Lavarini w rozmowie z Przeglądem Sportowym Onet.

Reprezentacja Polski siatkarek fenomenalnie rozpoczęła nowy sezon Ligi Narodów, bo od czterech zwycięstw – i to bez straty seta! W dodatku Polki zajmują w tej chwili trzecie miejsce w rankingu FIVB, najwyższe w historii.

Trener Stefano Lavarini zapytany o to, co oznacza tak mocne otwarcie sezonu olimpijskiego, odpowiedział: – Że zyskaliśmy wiele doświadczeń, które pomogą nam się rozwijać. Przechodzimy przez ważny moment budowania tej pewności siebie, że nawet jeśli nie gramy dobrze, to towarzyszy nam świadomość, że możemy wrócić na właściwe tory. Pokazaliśmy to w wielu sytuacjach, bo niedzielne spotkanie z Japonią nie było jedynym, w którym musieliśmy odrabiać straty punktowe. Niewątpliwie jest to ważne doświadczenie, by starać się grać z większą jakością od samego początku meczu, choć te początkowe fazy sezonu też nie należą do najłatwiejszych, więc trzeba się trzymać tego poczucia, że w każdej chwili możemy odrobić straty. To niezwykle ważne.

- Reklama -

I dodał: – Wszystkie mecze były trudne, a ten z Japonią niezwykle wyjątkowy z bardzo wielu powodów – ich stylu gry, jakości technicznej, a także ze względu na to, że do sezonu kadrowego ich drużyna przygotowywała się przez ponad miesiąc. To najbardziej technicznie grająca drużyna, a do tego trzeba pamiętać, że nieczęsto rywalizuje się z takimi zespołami, jak ten azjatycki.

Kolejne mecze Polki rozegrają na turnieju w Arlington (USA). 28 maja zmierzą się z Serbkami, a następnie z Koreą Płd., Niemcami i USA.

https://przegladsportowy.onet.pl/siatkowka/liga-narodow/polki-na-czele-wtem-stefano-lavarini-nie-bede-wszystkich-uszczesliwial/0870zd8

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Specjalny GIGA Sport na mecze Polski. Szalik lub minikoszulka dla każdego!!!

Reprezentacja Polski od A do Z, czyli każdy piłkarz w pigułce. Biało-czerwoni podczas EURO 2024 zagrają jeszcze z Austrią i Francją. Nie jesteśmy faworytami,...