Rekordy Yamala [VIDEO]

-

- Reklama -

16-letni Lamine Yamal się nie zatrzymuje. Piłkarz, który przebojem wdarł się do pierwszej drużyny FC Barcelony, nie przestaje zadziwiać. Tym razem przyszła pora na reprezentację Hiszpanii.

Hiszpanie pokonali Gruzję aż 7:1 w spotkaniu eliminacji Mistrzostw Europy. Była to prawdziwa demonstracja swojej siły na tle niżej notowanego rywala. Okoliczności meczu pozwoliły na wprowadzenie z ławki młodziutkiego Lamine Yamala. Luis de la Fuente dał szansę debiutującemu piłkarzowi tak samo jak Xavi, który coraz częściej wystawia go w meczach Dumy Katalonii.

Yamal wszedł na boisko już w 44. minucie spotkania zastępując Daniego Olmo. Stał się tym samym najmłodszym hiszpańskim debiutantem w historii. Na dodatek skrzydłowy zdobył bramkę w 74. minucie po asyście Nico Williamsa. Ten wyczyn z kolei sprawdził, że Yamal stał się najmłodszym strzelcem w historii swojej reprezentacji oraz najmłodszym strzelcem w historii europejskich meczów eliminacyjnych.

- Reklama -

Młody piłkarz w niezwykle szybkim tempie realizuje kolejne marzenia, a jego kariera już teraz nabiera wręcz niesamowitego rozpędu.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto wygra najlepszą Ligę świata? Nowy GIGA Sport już w sprzedaży. W każdym numerze mistrzowskie karty piłkarzy!!!

Wreszcie gra! Liga Mistrzów, czyli najlepsza liga świata wystartowała. Znów bez polskiej drużyny (Raków występuje w Lidze Europy, a Legia w Lidze Konferencji), ale...