Raphinia i Ferran Torres zaprezentowani przez Barcelonę z nowymi numerami

-

- Reklama -

https://www.instagram.com/p/Cv0LgZkMgRF/?igshid=MzRlODBiNWFlZA==

- Reklama -

Oficjalnie Fc Barcelona zaprezentowała swoich dwóch zawodników z nowymi numerami. Brazylijczyk Raphinia z numeru 22 będzie nosił teraz 11, a Ferran będzie występował z 7. Czy te zmiany mają jakiś wpływ na ich sytuacje w klubie?

Fc Barcelona po odejściu Ousmane Dembele jest w trakcie poszukiwań zastępcy na miejsce Francuza. Najbliżej przyjścia do Dumy Katalonii jest Neymar, który miałby odbudować się w Barcelonie. Brazylijczyk w takim wypadku najpewniej występowałby ze swoim dawnym numerem 11. Jednak sytuacja skomplikowała się, gdy na oficjalnym instagramie Fc Barcelony opublikowano komunikat, że Ferran Torres i Raphinia otrzymają nowe numery. Z 11, z którą kojarzony jest Neymar będzie występywał Raphinia, a Ferran z 7. Taka zmiana może mieć wpływ na umocnienie ich pozycji w klubie ze stolicy Katalonii. Dostali oni numery, które otrzymują najczęściej gracze wiodący prym w drużynie. Na uznanie szczególnie zasługuje Hiszpan, który w wakacje mocno pracował nad swoją formą i przygotowaniem do sezonu. Bardzo dobrze zaprezentował się w meczach towarzyskich, gdzie udało mu się zdobyć kilka bramek. Xavi przetestował Ferrana na 9, gdzie mógłby być świetnym zmiennikiem Roberta Lewandowskiego. Zdecydowanie gorzej podczas okresu przygotowawczego wypadł Raphinia, który nie zachwycił swoją grą kibiców. Widać było u niego wiele niedokładności podczas dryblingu i szukania kolegów na boisku. Oby w trakcie sezonu wrócił do najlepszej formy. Przydzielenie mu numeru 11 może w pewnym stopniu zastanawiać, czy Barcelona zamierza siegnąć po Neymara. Gdyby 31-latek był w planach Barcy nie doszłoby raczej do zmiany numeru Raphinii. Wszystko jednak jest możliwe dopóki okienko transferowe jest otwarte.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kup najnowszy GIGA Sport i zgarnij koszulkę Mbappe!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, czy Kylian Mbappe? Kto wygra Ligę Mistrzów? GIGA plakaty: Mbappe, Manchesteru City, Lewego, Watkinsa, Jamala, Martineza, Diaza Kane'a i Fornala. A do...