Putins zmienia nazwisko

-

- Reklama -

Były łotewski saneczkarz Kristens Putins zmienia nazwisko. Sportowiec tłumaczy, że nie chce, by w przyszłości ktoś kojarzył go lub jego dzieci ze „zbrodniarzem wojennym” Władimirem Putinem.

– Do dopięcia zostały ostatnie formalności. Moje stanowisko jest takie, że nie chcę, by w przyszłości ktoś kojarzył mnie lub moje dzieci ze zbrodniarzem wojennym. Rosja najechała Ukrainę, co jest wielką zbrodnią, której nie popieram – powiedział Putins w rozmowie z łotewskim miesięcznikiem sportowym „Sporta Avīze”. 

27-letni dziś były już sportowiec skończył karierę dwa lata temu. Jeździł w duecie z Imantsem Marcinkevicsem, a ich największym sukcesem było zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata w Siguldzie.

- Reklama -

– Kiedy osiągnąłem na tyle wysoki poziom, że zaczęli o mnie pisać dziennikarze, oni prawdopodobnie nie do końca wierzyli, że mam tak na nazwisko. Doświadczałem różnych nieporozumień, a nazwisko było przekręcane. Przez to rywale na zawodach nieco się podśmiewali. Rosjanie oczywiście zawsze traktowali mnie z szacunkiem, ale już Ukraińcy pozostawali ostrożni – tłumaczy Łotysz.

Putins formalnie nazwiska jeszcze nie zmienił, ale w mediach społecznościowych funkcjonuje już jako Kristens Rode. 

WIELKI POSTER REPREZENTACJI UKRAINY tylko w GIGA SPORCIE!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Lewy kontra Haaland. Kto jest lepszy? Pojedynek snajperów w najnowszym GIGA Sporcie!

Październikowy GIGA Sport już w sprzedaży. Wielkie postery polskiej reprezentacji i Barcelony, piłka Lewego prosto z Hiszpanii oraz oryginalna koszulka najlepszego snajpera Europy!!! Ranking Ligi Mistrzów,...