PUMA dodaje skrzydeł

-

- Reklama -

PUMA świętuje niezwykłe chwile swoich ambasadorów, z pośród których wielu zapisało się w historii sportu w trakcie Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Przeżyjmy to jeszcze raz!

Wybitny występ zaprezentował Karsten Warholm. W biegu na 400 m przez płotki uzyskał czas 45,94 s, tym samym bijąc swój własny rekord świata – 46,70 s. Wyścig Karstena zyskał uznanie i został okrzyknięty „najlepszym wyścigiem w historii sportu torowego”. Pomiędzy rekordem świata Edwina Mosesa 47,45 s z 1977 r. a rekordem świata Warholma 46,70 s z lipca 2021 r., rekord 400 m przez płotki został poprawiony o 75 setnych sekundy. Następnie, w jednym tylko biegu w Tokio, Warholm poprawił rekord świata o 76 setnych – wynik niewidziany od 44 lat. Ponadto, rekord 47 sekund w biegu na 400 metrów przez płotki został złamany tylko sześć razy przed finałem olimpijskim w Tokio. Z kolei w tym jednym wyścigu, trzech płotkarzy biegło poniżej 47 sekund, a srebrny medalista Rai Benjamin pobił stary rekord świata Karstena, biegnąc 46.17s.

- Reklama -

26-letni kanadyjski sprinter André de Grasse zdobył złoto na dystansie 200 m w czasie 19,62 s, a także brąz w biegu na 100 m w czasie 9,89 s. André, który ma na swoim koncie starty na 100m i 4x100m na Mistrzostwach Świata w 2015 roku, na 100m, 200m i 4x100m na Igrzyskach Olimpijskich w 2016 roku, na 100m i 200m na Mistrzostwach Świata w 2019 roku oraz na 100m, 200m i 4x100m na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, jest jednym z najbardziej konsekwentnych sprinterów wśród mężczyzn na świecie.

27-letnia Amerykanka Molly Seidel została trzecią Amerykanką, która kiedykolwiek zdobyła medal w maratonie na Igrzyskach Olimpijskich, kiedy to ukończyła bieg z czasem 2:27:46, biegnąc w zaledwie dwóch maratonach przed startem na Olimpiadzie w Tokio.

Po raz pierwszy w lekkoatletyce w ciągu ostatnich 113 lat, zawodnik PUMA Gianmarco Tamberi i Mutaz Essa Barshim postanowili podzielić się złotym medalem w skoku wzwyż mężczyzn, co było prawdziwym symbolem sportowego ducha.

Tyczkarz Mondo Duplantis zdobył swój pierwszy tytuł olimpijski po skoku na 6,02 m i zdobyciu złota, próbował również skoczyć na 6,19 m, o jeden centymetr wyżej niż jego poprzedni rekord świata (6,18 m).

- Reklama -

Jamajczyk Hansle Parchment zaskoczył świat w niesamowicie zaciętym finale biegu na 110m przez płotki, kiedy pokonał niekwestionowanego faworyta Granta Hollowaya, który nie przegrał biegu przez płotki od sierpnia zeszłego roku. Podczas amerykańskich prób olimpijskich Hollowayowi zabrakło tylko jednej setnej sekundy do rekordu świata w biegu na 110 m przez płotki, ale w Tokio Hansle wyprzedził go i zdobył złoto w czasie 13,04 s – co zostało okrzyknięte „jednym z najbardziej szokujących momentów Igrzysk”.

Skokiem na odległość 17,98 m portugalski debiutant Pedro Pichardo zdobył złoto w trójskoku, ustanawiając nowy rekord Portugalii i zdobywając pierwszy złoty medal dla swojego kraju od 2008 roku, a dopiero piąty w historii.

Polscy sportowcy

W Tokio wystąpili również polscy ambasadorzy marki PUMA. Piotr Lisek zajął szóste miejsce w finale skoku o tyczce, z kolei Paweł Wojciechowski zakończył swoją przygodę na etapie kwalifikacji. Swojego olimpijskiego debiutu nie doczekała się jeszcze Kornelia Lesiewicz, która dzięki znakomitym występom otrzymała powołanie na Igrzyska, finalnie nie trafiła jednak do oficjalnego zestawienia sztafety, o medale powalczy za to na zbliżających się Mistrzostwach Świata U20 w Kenii. Sprinterka Ewa Swoboda z powodu kontuzji nie mogła potwierdzić znakomitej formy sprzed Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Koszulki Cristiano Ronaldo! Łapcie GIGA Sport

GIGA Sport czeka na Was w całej Polsce! Gwiazdy Ligi Mistrzów, sportowy kalendarz na rok 2025 i koszulki Cristiano Ronaldo! A to wcale nie wszystko....