Problemy Legii przed meczem z Termaliką

-

- Reklama -

Trener Aleksandar Vukovic przed meczem 22. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Legia Warszawa narzekał na problemy kadrowe drużyny mistrzów Polski.

– Maciej Rosołek pojedzie z nami na mecz. Jest brany pod uwagę na to spotkanie. Ten piłkarz jednak dopiero wraca po chorobie. Mamy ciężką sytuację kadrową, dlatego Maciek z nami pojedzie. Inaczej wygląda sytuacja Mateusza Hołowni. Nasz zawodnik nie brał udziału w treningach i nie będziemy mogli z niego skorzystać w jutrzejszym spotkaniu – ocenił Vukovic.

– Kara dla Artura jest taka, jakiej się spodziewaliśmy. Dochodziły do mnie sygnały, że nasz bramkarz będzie zawieszony na więcej niż dwa spotkania. To dla nas bardzo trudna sytuacja. Artur jest bardzo ważną częścią zespołu. Swoją szansę dostanie Czarek Miszty. Wierzymy w niego. To nie jest chłopak, który stawia dopiero pierwsze kroki. Reprezentował Legię w meczach wysokiego gatunku, m.in. w Europie. To dobry moment dla niego, żeby wykorzystać doświadczenie z poprzednich lat i z obecnej rundy. Patryk Sokołowski od razu zaaklimatyzował się w klubie. Wrócił do miejsca, w którym od zawsze chciał grać. Jestem spokojny o to, że z meczu na mecz ten piłkarz będzie dawał nam coraz więcej. Z Pawłem Wszołkiem jest trochę inaczej. Sytuacja kadrowa zmusiła nas do tego, aby ten zawodnik wyszedł w pierwszej minucie podczas starcia z Wartą, chociaż ja sam zdawałem sobie sprawę, że może nie być na to gotowy. Jestem jednak pewny, że obaj Ci piłkarze wniosą odpowiednią jakość – nie kryje nadziei szkoleniowiec Legii.

- Reklama -

Trener Aleksandar Vukovic ocenił również siłę sobotniego rywala Legii:

– Termalica jest po dwóch meczach z nowym trenerem. W obu z nich rywale wykazali się odważną grą do przodu. Raz zostali nagrodzeni zdobyciem trzech punktów, a za drugim razem ta taktyka nie do końca się sprawdziła. Jesteśmy pewni, że Termalica będzie grała ofensywnie i odważnie, szczególnie z kontrataku gdy można atakować dużą liczbą zawodników. Taki schemat nie cechuje wszystkich zespołów w lidze. Termalica w obronie często gra jeden na jednego, wysoko atakując przeciwnika. Spodziewamy się podobnej taktyki w rywalizacji z nami. Dla mnie nie ma znaczenia to, jakie wyniki osiągaliśmy w Niecieczy. Czeka nas zupełnie inny mecz i inna historia. Tak też do tego podchodzę – zakończył Vuko.

Koszulka Lewego do wzięcia! szczegóły w najnowszym GIGA Sporcie!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Operacja Katar. Wszystko o mistrzostwach świata w najnowszym GIGA Sporcie!

Mundialowy GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielki poster polskiej reprezentacji i GIGA terminarz turnieju, piłki adidas prosto z Kataru i najnowsza FIFA 23!!! Ranking gwiazd mundialu...