Ponad 200 dzieci na Turnieju o Puchar Małgorzaty Glinki

-

- Reklama -

Ponad 200 dzieci bierze udział w trzydniowym Turnieju o Puchar Małgorzaty Glinki, który rozgrywany jest w Wieliczce. Turnieje dwójek, czwórek i singli w minisiatkówce prowadzone są w ramach cyklu turniejów w całej Polsce, w których gra blisko 3000 młodych siatkarek i siatkarzy.

Od soboty do poniedziałku w ramach rywalizacji w minisiatkówce dziewcząt spotyka się na boisku 200 młodych zawodniczek. Poza rywalizacją mają też okazję do spotkania z dwukrotną mistrzynią Europy, założycielką Glinka Academy – Małgorzatą Glinką.

– Już nie mogę się doczekać spotkania z dzieciakami – cieszy się na wizytę w Wieliczce legenda kobiecej siatkówki, triumfatorka Ligi Mistrzyń. – Uwielbiam nasze turnieje i czas spędzony z młodymi siatkarkami, to napędza mnie do dalszej pracy i jeszcze większego rozwoju naszej Akademii. Bardzo dziękuję Ministerstwu Sportu i Turystyki, panu ministrowi, że kolejny raz nam zaufali i wsparli nasze dział ania – podkreśla Glinka.

- Reklama -

W tym roku w ramach Glinka Academy, w której regularnie trenuje około 1500 w klubach z całej Polski, odbędzie się w sumie 17 Turniejów o Puchar Małgorzaty Glinki, zorganizowanych zostanie 18 pikników zdrowia – w których weźmie ponad 5000 osób, a w trakcie wakacji zorganizowane będą obozy, z których skorzysta 600 dzieci, w tym ponad 100 młodych siatkarzy z Ukrainy.

– Mamy dużo projektów, które są bardzo ważne dla naszych klubów – mówi Glinka. – W wakacje zrealizujemy także jedno z moich marzeń, ale plany tego wydarzenia zdradzę trochę później.

W turnieju w Wieliczce, który rozgrywany jest od soboty do poniedziałku, bierze udział 200 młodych siatkarek.

– W sobotę turniej dwójek i czwórek, w niedzielę rywalizują czwórki a w poniedziałek przyjdzie czas na single – opowiada Anna Sanok, członek zarządu klubu MKS MOS Wieliczka, organizatora zawodów. – Przyjazd Gosi bardzo nas cieszy, dzieciaki już nie mogą się doczekać jej obecności. Będzie okazja do wspólnej zabawy i zebrania autografów czy rozmowy.

- Reklama -

Turniej w Wieliczce wspiera Starostwo Powiatowe oraz partnerzy zawodów. Kolejne turnieje w ramach rywalizacji o Puchar Małgorzaty Glinki odbędą się jeszcze w Lęborku, Turku, Środzie Wielkopolskiej, Białej Podlaskiej, Kożuchowie, Tomaszowie Mazowieckim, Wałczu, Śmiglu i Starogardzie Gdańskim.

Najnowszy GIGA Sport już jest! A w nim: plakaty Lewandowskiego, Realu Madryt, Liverpoolu, Bayernu, Lecha, Salaha, Rodrygo, Furego, Zmarzlika i Zalewskiego. Musisz Go mieć!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Lewy kontra Haaland. Kto jest lepszy? Pojedynek snajperów w najnowszym GIGA Sporcie!

Październikowy GIGA Sport już w sprzedaży. Wielkie postery polskiej reprezentacji i Barcelony, piłka Lewego prosto z Hiszpanii oraz oryginalna koszulka najlepszego snajpera Europy!!! Ranking Ligi Mistrzów,...