Polski jacht zwycięzcą klasyfikacji IRC Super Zero w sezonie 2023

-

- Reklama -

RORC czyli Royal Ocean Racing Club ogłosił wyniki sportowe sezonu 2023, tak zwane Season’s Points Championship. Jest to największa na świecie seria wyścigów morskich, których historia sięga ponad 100 lat. Rywalizacja przyciąga światowej klasy profesjonalne zespoły ścigające się w pięciu klasach. O ogólnym zwycięzcy decyduje korekta czasu zgodnie z zasadami przelicznika IRC, stosowanego w prawie wszystkich najważniejszych na świecie wyścigach offshorowych.

W 12-miesięcznej rywalizacji składającej się z 15 oddzielnych wyścigów wzięło udział ponad 500 różnych jachtów.

Zwycięzcą grupy IRC Super Zero została jednostka I Love Poland, dowodzona przez Grzegorza Baranowskiego. Największy wpływ na ten wynik miało wygranie styczniowych regat przez Atlantyk – RORC Transatlantic Race oraz zwyciężone trofeum IMA Transatlantic Trophy. RORC podkreśla, że załoga I Love Poland w tamtych regatach liczyła aż 10 żeglarzy w wieku poniżej 35 roku życia. Podium Season’s Points Championship w klasyfikacji IRC Super Zero:

- Reklama -

Volvo 70 | I Love Poland | Grzegorz Baranowski

Maxi72 | Notorious | Peter Morton

VO65 | Wind Whisper | Marcin Sutkowski

Jacht I Love Poland wystartował w 2023 roku w aż 8 regatach i w 5 z nich zajmował miejsca na podium, a w 3 zwyciężał. Podczas wyścigów w załodze znalazło się 31 różnych żeglarzy i żeglarek, wszyscy z Polski.

- Reklama -

Najnowszy GIGA Sport od piątku w sprzedaży!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

GIGA Sport wydanie specjalne na EURO. Naklejki gwiazd gratis w każdym egzemplarzu!!!

Robert Lewandowski, Jude Bellingham, czy Kylian Mbappe? A może znów Cristiano Ronaldo? Kto będzie gwiazdą EURO 2024? Szczena na budzie, czyli opowieść o Wojtku Szczęsnym GIGA...