Polscy trenerzy za granicą. Nowy trend? [WIDEO]

-

- Reklama -

Czesław Michniewicz, który był już łączony z reprezentacją Chile, co okazało się nieprawdą, teraz wraca do pracy trenerskiej. Poprowadzi saudyjski zespół Abha FC. To zostało już oficjalnie potwierdzone. Michniewicz, który pół roku temu rozstał się z reprezentacją Polski, pójdzie w ślady Macieja Skorży, który także pracuje w Azji

Na twitterowym koncie saudyjskiego klubu pojawił już się specjalny filmik:

Trzeba przyznać, że klub Abha FC nietypowo powitał Michniewicza w social mediach. Zamieścił wszak wpis, który pozwala saudyjskim kibicom zobaczyć zestaw widoków z Polski, powiewającą biało-czerwoną flagę, no i posłuchać… Mazurek Dąbrowskiego.

- Reklama -

Tropem Skorży

Michniewicz będzie pracował w Azji, gdzie o dobrą reputację polskich trenerów dba od pewnego już czasu Maciej Skorża.

Przypomnijmy, że w maju piłkarze japońskiego Urawa Red Diamonds, których trenerem jest Polak, wygrali azjatycką Ligę Mistrzów. To był dwumecz w finale. W drugim spotkaniu wygrali 1:0 z saudyjskim Al-Hilal Rijad po samobójczym golu Peruwiańczyka Andre Carrillo. W dwumeczu było 2:1. To o tyle ciekawe, że Al-Hilal jest tą drużyną, która chciała sprowadzić do siebie Leo Messiego.

Saudyjska drużyna zresztą była obrońcą trofeum, który cztery razy wygrywał w rywalizacji o Ligę Mistrzów w Azji. Tym samym dzierży rekord w tym aspekcie. Urawa może pochwalić się teraz trzema zwycięstwami, a wkład w to miał polski trener. Skorża od 1 lutego pracuje w klubie z Saitamy.

Polak zachwyca w Afryce
- Reklama -

Przed laty Henryk Kasperczak robił furorę na Czarnym Lądzie. Z Tunezją awansował na mistrzostwa świata w 1998 roku, a dwa lata wcześniej zajął z nią drugie miejsce w Pucharze Narodów Afryki. A prowadził kilka reprezentacji z tego kontynentu. Z kolei Stefan Żywotko stał się legendą klubowej piłki kabylskiej w Algierii. A teraz mało kto wie, że kolejny Polak radzi sobie w Afryce niezwykle dobrze.

W grudniu 2022 roku można było przeczytać w polskich mediach o tym, że polski szkoleniowiec Kazimierz Jagiełło, który od 21 listopada ubiegłego roku prowadzi występujący w lidze gwinejskiej Hafia FC, zaliczył tam najlepszy start w historii klubu, wygrywając cztery pierwsze spotkania.

Jagiełło w 2019 roku przybył do Afryki, by najpierw pełnić funkcję dyrektora sportowego gwinejskiego FC Milo. Z czasem objął tę samą funkcję w Hafia FC, a od 21 listopada jest głównym szkoleniowcem zespołu.

Czytaj w GIGA Sport!!!- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Łowcy goli, czyli TOP 5 napadziorów. Najnowszy GIGA Sport już w sprzedaży! W każdym numerze karty gwiazd EKSTRAKLASY gratis!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, Salah, Felix, czy ktoś inny? Przedstawiamy najlepszych napadziorów Europy!!! GIGA plakaty: Haalanda, Salaha, Śliwki, Zmarzlika i polskich skoczków (terminarz). A do tego...