Polscy dziennikarze mistrzami trzech kroków na Litwie

-

- Reklama -

Międzynarodowy turniej piłkarski w Druskiennikach na Litwie już kiedyś wygrywaliśmy, bywało też w historii znacznie gorzej, ale zawsze dobrze się bawimy w tym malowniczo położonym uzdrowisku nad rzeką Niemen. Nie inaczej było i tym razem. Rozegraliśmy osiem spotkań (4 zwycięstwa, 3 porażki i remis), do podium zabrakło niewiele (zajęliśmy 4 miejsce), natomiast w indywidualnych statystykach byliśmy bezkonkurencyjni. Na boisku i na parkiecie.

Lider defensywy Piotrek Gołos został wybrany najlepszym obrońcą turnieju. Marcin Papierz, który strzelił aż 6 goli i był liderem drużyny zarówno na boisku, jak i podczas zmagań wieczornych, tylko dlatego nie został wybrany najlepszym piłkarzem turnieju ponieważ nie wybierano takiej kategorii. Na bramce doskonale spisywał się Marcin Szuba, a i debiutant Patryk Bieńkowski dołożył swoje w pomocy, mistrzem bajecznych asyst okazał się być Jacek Kowalski.

W turnieju wystąpiło 9 drużyn, nie dotarła niestety reprezentacja Białorusi, której dziennikarze są szykanowani we własnym kraju. Wszyscy uczestnicy turnieju w Druskiennikach, które leżą, nomen omen, tuż przy białoruskiej granicy, wsparli tamtejszych żurnalistów w geście solidarności.

- Reklama -

Podczas turnieju w pierwszym spotkaniu przegraliśmy z gospodarzami 0:1, potem odnieśliśmy dwa zwycięstwa (z drużynami dziennikarzy litewskich), by zaznać gorycz porażki z dwoma najlepszymi zespołami – Armenią (2 miejsce) i Mołdawią (zwycięzcy turnieju).

Batony energetyczne i mobilizacja mentalna spowodowały iście imponujący finisz: wyszarpany remis z reprezentacją Kowna oraz dwa zwycięstwa – z drużyną LRT oraz Łotwą. Sygnał do końcowego ataku dał szalejący w napadzie Mariusz Walkiewicz. Wykonywania rzutów karnych „metodą trzech kroków” może się od niego uczyć sam Robert Lewandowski;)

Za rok połowie września powalczymy nad Niemnem o pudło.

Skład:

- Reklama -

Szuba – Wysocki, Gołos, Olkowicz, Walkiewicz, Sołdan, Bieńkowski, Papierz, Kowalski

1. Pressas 0:1
2. Vienoulika 3:0 Papierz 2, Bieńkowski
3. 15min 2:1 Bieńkowski, Gołos
4. Armenia 1:4, Olkowicz
5. Moldova 0:3
6. Kaunas 1:1 Sołdan
7. LRT 4:0 Bieńkowski, Walkiewicz, Papierz 2
8. –
9. Latvia 3:0, Papierz 2, Kowalski

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kup najnowszy GIGA Sport i zgarnij koszulkę Mbappe!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, czy Kylian Mbappe? Kto wygra Ligę Mistrzów? GIGA plakaty: Mbappe, Manchesteru City, Lewego, Watkinsa, Jamala, Martineza, Diaza Kane'a i Fornala. A do...