Polowanie na Witalija Kliczkę

-

- Reklama -

Witalijowi Kliczce grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Mer Kijowa znalazł się na tzw. czarnej liście Putina. Są na niej Ukraińcy, którzy mają zostać zabici – twierdzi angielski dziennik „The Times”.

Były bokserski mistrz świata, a dziś bohaterski mer Kijowa od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę nie schodzi z posterunku, choć grozi mu śmiertelne niebezpeiczeństwo.

– Niektórzy rosyjscy snajperzy są już w mieście. Dlatego trzeba być ostrożnym – przyznał sam Kliczko w rozmowie z „Bildem”. 

- Reklama -

Okazuje się, że Ukrainiec musi uważać nie tylko na wojsko rosyjskie, ale i na płatnych morderców. „The Times” informuje, że Kliczko znalazł się bowiem na tzw. czarnej liście Putina. Znajdują się na niej Ukraińcy, którzy mają zostać zabici niezwłocznie po objęciu wladzy przez Rosjan.

Na Ukrainie pojawiło się ponad 400 najemników, w tym śmiertelnie niebezpieczna prywatna milicja zwana Grupą Wagnera. Jej głównym zadaniem jest zamordowanie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego i przygotowanie gruntu pod nowy prorosyjski, marionetkowy rząd” – donosi angielski dziennik.

Właścicielem Grupy Wagnera jest Jewgienij Prigożyn, który karierę w reżimie Putina rozpoczynał jako jego kucharz, a dziś jest miliarderem. Jego prywatna armia była wykorzystywana podczas operacji prowadzonych w Afryce i na Bliskim Wschodzie, a także od 2014 r. na Krymie.

Witalij Władimirowicz Kliczko to były ukraiński zawodowy pięściarz (1996–2013), były mistrz świata organizacji WBC. Polityk, założyciel partii Ukraiński Demokratyczny Alians na rzecz Reform (UDAR).

- Reklama -

Obecnie Kliczko bohatersko pełni funkcję mera Kijowa oraz szefa administracji państwowej w Kijowie. Oba stanowiska objął w czerwcu 2014 roku. Jest byłym przywódcą bloku poparcia prezydenta Petro Poroszenki, a także byłym posłem ukraińskiego parlamentu. Aktywnie zaangażował się w politykę ukraińską w 2005 roku, łącząc ją z zawodową karierą pięściarską, aż do zakończenia sportowej kariery w 2013 roku.

50-letni Witalij jest starszym bratem pięściarza Władimira Kliczki.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Lewy kontra Haaland. Kto jest lepszy? Pojedynek snajperów w najnowszym GIGA Sporcie!

Październikowy GIGA Sport już w sprzedaży. Wielkie postery polskiej reprezentacji i Barcelony, piłka Lewego prosto z Hiszpanii oraz oryginalna koszulka najlepszego snajpera Europy!!! Ranking Ligi Mistrzów,...