Polka trzecia w Portugalii. Teraz startuje w Morocco Desert Challenge

-

- Reklama -

Zespół rajdowy Proxcars TME Rally Team pod wodzą Magdaleny Zając zakończył udział w BP Ultimate Rally-Raid 2024 na 3. pozycji w klasie T.1.1. i 17. miejscu w grupie Ultimate i rozpoczyna rywalizację w Morocco Desert Challenge.

– Rally-Raid Portugal był 3. rundą Mistrzostw Świata W2RC. Doczekaliśmy się rundy mistrzostw w Europie a organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Rajd był trudny technicznie i wymagający fizycznie zarówno dla kierowców jak i pilotów. Przejechaliśmy niemal tysiąc kilometrów przemierzając kręte i piaskowe, pełne kolein drogi w okolicach Grândoli i górskie serpentyny wokół Portalegre oraz ekstremalnie kręte, szybkie odcinki w Hiszpanii. – mówi Magdalena Zając, kierowca Proxcars TME Rally Team. – Poziom trudności podnosiła pogoda, gdyż obfite deszcze zamieniły część tras w niemal nieprzejezdne błotne bajora rodem z ekstremalnych rajdów przeprawowych – dodała kierowca Proxcars TME Rally Team.

– Wisienką na torcie byli hiszpańscy i portugalscy kibice, którzy kochają rajdy i zawsze tłumnie gromadzą się wzdłuż trasy z południową ekspresją kibicując zawodnikom. Szczęśliwie uniknęliśmy utopienia auta, rozbicia go na niezliczonych drzewach, kamiennych płotach, mostkach i wąskich bramkach i ukończyliśmy rajd na całkiem niezłej 3 pozycji w klasie T 1.1 oraz 17 w całej grupie Ulitmate – powiedziała Magdalena Zając.

- Reklama -

Od piątku zespół rozpoczyna udział w kolejnym rajdzie. – Cieszymy się że „Kicia” jest cała, bo dzięki temu możemy już rozpocząć kolejny rajd. – Morocco Desert Challenge – dodała Magdalena Zając, kierowca Proxcars TME Rally Team.

Kierowcą zespołu jest łodzianka Magdalena Zając. Realizując swoje marzenia 6 lat temu rozpoczęła przygodę z rajdami terenowymi. Ma na swoim koncie udział w wielu rajdach w randze Mistrzostw Świata, Pucharu Świata oraz uczestniczyła w tegorocznej edycji Rajdu Dakar. Aktualnie zasiada za kierownicą rajdowej Toyoty Hilux w specyfikacji T1, nazywanej przez zespół „Kicią”. Poza rajdami jej pasją są również książki. Prowadzi w centrum Łodzi księgarnię.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

GIGA Sport wydanie specjalne na EURO. Naklejki gwiazd gratis w każdym egzemplarzu!!!

Robert Lewandowski, Jude Bellingham, czy Kylian Mbappe? A może znów Cristiano Ronaldo? Kto będzie gwiazdą EURO 2024? Szczena na budzie, czyli opowieść o Wojtku Szczęsnym GIGA...