Polak na podium podczas zawodów kartingowych

-

- Reklama -

Miejscem na podium kierowca kartingowy, Gustaw Wiśniewski z Akademii Orlen Team, rozpoczął sezon 2023! Pierwsza runda zawodów WSK Super Master Series w Lonato jest drugim startem Gustawa w tym roku, zakończonym ogromnym sukcesem 16-latka! Gustaw stanął bowiem na 2. miejscu podium, pokazując jednocześnie, że jest w doskonałej, sportowej formie!


To już drugie zawody Wiśniewskiego w tym sezonie. Pierwsze odbyły się w ramach WSK Champions Cup także we Włoszech niespełna 2 tygodnie temu. Gustaw Wiśniewski, zdobywca podwójnego tytułu w Kartingowych Mistrzostwach Polski, wspierany przez PKN Orlen, pierwszy start ukończył w pierwszej 10. stawki. Przypomnijmy, że Wiśniewski kontynuuje w tym sezonie współpracę z brytyjskim zespołem Forza Racing.

– To będzie bardzo intensywny dla mnie sezon, podczas którego chcę całkowicie skupić się na rozwoju i szlifowaniu umiejętności. Kalendarz sportowy zakłada start w ponad 20 zawodach poza granicami Polski oraz kilku testach. Chciałbym pojechać także Kartingowe Mistrzostwa Polski – mówi Gustaw Wiśniewski.

- Reklama -

Przypomnijmy, iż sezon 2022 był dla Gustawa Wiśniewskiego bardzo udany. Gustaw dzięki startom w Kartingowych Mistrzostwach Polski, zdobywając jako jedyny zawodnik podwójny tytuł Mistrza Polski. Gustaw Wiśniewski zdobył ten tytuł w kategorii ROTAX SENIOR MAX zaś w kategorii SENIOR ROK GP został II Vice Mistrzem Polski! W grudniu 2022 r. został powołany do kadry narodowej w kartingu.

Zgarnij koszulkę Erlinga Haalanda!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kup najnowszy GIGA Sport i zgarnij koszulkę Mbappe!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, czy Kylian Mbappe? Kto wygra Ligę Mistrzów? GIGA plakaty: Mbappe, Manchesteru City, Lewego, Watkinsa, Jamala, Martineza, Diaza Kane'a i Fornala. A do...