Polacy zagrają na stadionie zbudowanym z kontenerów

-

- Reklama -

Reprezentacja Polski dwa mecze w fazie grupowej mistrzostw świata rozegra na stadionie zbudowanym z konterów, który zostanie rozebrany zaraz po zakończeniu mundialu.

Mistrzostwa świata w Katarze będą pierwszymi w historii, które nie zostaną rozegrane latem. Start turnieju, z powodu wysokich temperatur panujących na Półwyspie Arabskim, przesunięto bowiem na okres jesienno-zimowy. Ceremonię otwarcia i pierwszy mecz mundialu zaplanowano na 21 listopada 2022 roku. Zgodnie z tradycją zmagania zainauguruje gospodarz – reprezentacja Kataru.

Tegoroczne mistrzostwa świata zostaną rozegrane na ośmiu ultranowoczesnych stadionach. Największy z nich – Lusail Stadium – będzie mógł pomieścić aż osiemdziesiąt tysięcy widzów. To na nim rozegrany zostanie jeden z półfinałów, a także mecz finałowy.

- Reklama -

Na Al Bayt Stadium, mającym sześćdziesiąt tysięcy miejsc, zorganizowany zostanie za to drugi z półfinałów, a także mecz otwarcia. Ten zaplanowano na 21 listopada. Pierwszy gwizdek o godzinie 11:00 (polskiego czasu).

Poza Lusajl i Al-Chaur rywalizacja toczyć będzie się także w trzech innych miastach – Ad-Dausze, Ar-Rajjan i Al-Wakrze. Mieszczące się w nich obiekty pomieszczą od czterdziestu do pięćdziesięciu tysięcy kibiców.

Mecze fazy grupowej rozgrywane będą o czterech różnych porach. Pierwsze rozpoczną się o 11:00 polskiego czasu, kolejne o 14:00, 17:00 i 20:00.

Polacy z Meksykiem i Argentyną zmierza się na Stadium 974 w Dausze. Z Arabią Saudyjską będziemy rywalizować na Education City Stadium w Ar-Rajjan.

- Reklama -

Pierwszy z tych obiektów zaskakuje nietypową konstrukcją. Do jego budowy użyto kontenerów transportowych. Jest ich dokładnie 974. Odniesienie do tej liczby, która jest także numerem kierunkowym do Kataru, zawarto w nazwie obiektu. Na jego trybunach może zasiąść 40 tysięcy ludzi.

Stadion 974 gościł już mecze w ramach zeszłorocznego Pucharu Narodów Arabskich. Na mundialu zostanie tam rozegranych siedem spotkań – sześć grupowych i jedno w ramach 1/8 finału.

Po mistrzostwach świata stadion zniknie z powierzchni ziemi. Jest pierwszym obiektem w historii mundialu, który zostanie rozebrany.

Lista stadionów w Katarze

Al Bayt Stadium – 60 tysięcy pojemności, miasto: Al Chaur
Lusail Iconic Stadium – 80 tysięcy pojemności, miasto: Lusajl
Stadium 974 – 40 tysięcy pojemności, miasto: Ad-Dauha
Al Thumama Stadium – 40 tysięcy pojemności, miasto: Ad-Dauha
Education City Stadium – 45 300 pojemności, maisto: Ar-Rajjan
Ahmed bin Ali Stadium – 44 740 pojemności, miasto: Ar-Rajjan
Khalifa International Stadium – 40 tysięcy pojemności, miasto: Ar-Rajjan
Al Janoub Stadium – 40 tysięcy pojemności, miasto: Al-Wakra

Wszystko o mundialu przeczytacie w najnowszym GIGA Sporcie. Już w sprzedaży!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Operacja Katar. Wszystko o mistrzostwach świata w najnowszym GIGA Sporcie!

Mundialowy GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielki poster polskiej reprezentacji i GIGA terminarz turnieju, piłki adidas prosto z Kataru i najnowsza FIFA 23!!! Ranking gwiazd mundialu...