Pluszaki na murawie w Holandii. Poruszający gest kibiców [WIDEO]

-

- Reklama -

W Holandii kibice potrafią być solidarni z osobami, które podzielają ich fascynację futbolem, a kibicowsko się różnią, lecz potrzebują pomocy. Dowiedli tego fani Cambuur, gdyż podczas spotkania z Emmen… rzucali pluszowe zabawki na murawę aby dodać otuchy osobie związanej z rywalami. Ten mężczyzna stracił 14-letnią córkę.

Jak podaje znawca holenderskiej piłki, Mariusz Moński, to był gest wsparcia w stosunku do jednego z kibiców rywali. To ważne zastrzeżenie, ponieważ pierwotnie zakładano, że fani chcieli wyrazić solidarność z trenerem rywali.

Mowa o „gniazdowym”, czyli jednym z zagorzałych fanów, który jest de facto liderem ultrasów, a zarządza dopingiem na meczach FC Emmen. Podkreśla to Mariusz Moński, przywoływany już wyżej ekspert od futbolu w Holandii.

- Reklama -

SC Cambuur to znany również jako Cambuur Leeuwarden lub po prostu Cambuur holenderski klub piłkarski z miasta Leeuwarden, który został założony 19 czerwca 1964 roku. Obecnie gra w Eredivisie, najwyższej lidze holenderskiej piłka nożna, po zdobyciu tytułu Eerste Divisie 2020–21. Domowym stadionem klubu jest Cambuur Stadion, mający pojemność 10 tysięcy miejsc. Klub zwykle gra w żółtych koszulkach i niebieskich spodenkach. Geneza logotypu klubu to chęć kultywowania pamięci o herbie rodu Cammingha, fryzyjskiej rodziny szlacheckiej.

A mecz tych dwóch drużyn, rywalizujących w lidze holenderskiej, był ważny, bo mowa o 18 i 16 drużynie w tabeli – a zatem ostatniej, zamykającej stawkę i zajmującej miejsce barażowe. Spotkanie zakończyło się remisem 0:0. Kibice więc nie zobaczyli goli, ale za to wykazali się wielkodusznością i zachwycili nie tylko ludzi związanych z holenderską piłką.

Czytaj w GIGA Sport!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kup najnowszy GIGA Sport i zgarnij koszulkę Mbappe!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, czy Kylian Mbappe? Kto wygra Ligę Mistrzów? GIGA plakaty: Mbappe, Manchesteru City, Lewego, Watkinsa, Jamala, Martineza, Diaza Kane'a i Fornala. A do...