Piotr Żyła trzeci w kwalifikacjach. Polacy walczą o medale [VIDEO]

-

- Reklama -

Natalia Maliszewska, która w piątek wieczorem została zwolniona z izolacji, nie została dopuszczona do kwalifikacji na 500 m w short tracku z powodu kolejnego pozytywnego wyniku testu na COVID-19.

Polscy skoczkowie bez problemów awansowali do konkursu na skoczni normalnej. W sobotnich kwalifikacjach najlepiej z biało-czerwonych spisał się Piotr Żyła, który zajął trzecie miejsce. Dawid Kubacki był 16., Stefan Hula 27., a Kamil Stoch 36. Kwalifikacje wygrał Marius Lindvik.

Izabela Marcisz w olimpijskim debiucie zajęła bardzo dobre, 16. miejsce w biegu łączonym. Pierwsze olimpijskie złoto w karierze zdobyła Norweżka Therese Johaug.

- Reklama -

JAKUB KOT, SKOKI NARCIARSKIE

Jednego jestem pewien – czekają nas bardzo interesujące zawody. Wszystko wskazuje na to, że po słabszych treningach powoli budzą się zawodnicy z czołówki Pucharu Świata, czyli Marius Lindvik i Ryoyu Kobayashi, i w trochę mniejszym stopniu Karl Geiger. Jestem ciekaw, czy jutro to właśnie oni rozstrzygną między sobą walkę o medale, czy też zobaczymy konkurs niespodzianek.

Dziś bardzo podobał mi się skok Piotra Żyły. Nie było w nim chaosu, od razu dobrze się poukładał i potem ładnie wylądował. Trafił z warunkami i oddał po prostu dobry skok. Warunków z kolei kompletnie nie miał Kamil Stoch i to na nie zrzucam jego słabszą próbę. Po kilku dniach skakania jestem spokojny o formę Kamila.

Nie jestem natomiast spokojny o pogodę. Wiatr był dziś nierówny, a różnica między dobrymi i złymi wynikami bardzo widoczna. To wszystko sprawia, że nie potrafię wytypować trójki, która będzie walczyła o medale. Czy zobaczymy w tym gronie pozostałych Polaków? Stefan Hula skacze przyzwoicie – bez wpadek, ale i bez fajerwerków i myślę, że powinniśmy w jego przypadku liczyć na awans do drugiej serii. Dawid Kubacki nie prezentuje topowego poziomu. Stać go na skok do pierwszej dziesiątki, ale do najlepszych trochę brakuje. Z drugiej strony, potrafię sobie wyobrazić sytuację, w której Dawid trafi z warunkami, a czołówkę wytnie wiatr.

- Reklama -

FILIP FOLCZAK PROSTO Z PEKINU

W kolejnym vlogu Filip Folczak zagląda do Olimpijskiego Centrum Prasowego i terenowej siedziby Discovery. Pokazuje, jak wygląda praca za kulisami tak dużego wydarzenia sportowego.Odwiedza również Stadion Olimpijski w Pekinie, gdzie rozpoczyna się ceremonia otwarcia igrzysk. – To, co tutaj się dzieje, można porównać np. do bollywoodzkiego filmu albo animowanej bajki. Nagle zaczyna się muzyka i wszyscy tańczą – mówi Folczak.

CO PRZED NAMI

4:00, narciarstwo alpejskie, zjazd mężczyzn, Eurosport 1, Player
8:00, biegi narciarskie mężczyzn, bieg łączony, Eurosport 1, Player
11:00, skoki narciarskie, seria próbna przed konkursem mężczyzn na skoczni normalnej, Eurosport 1, Player
12:00, skoki narciarskie, konkurs mężczyzn na skoczni normalnej, Eurosport 1, Player

Szanse Polaków przedstawiamy w najnowszym GIGA Sporcie! Już w sprzedaży!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Łowcy goli, czyli TOP 5 napadziorów. Najnowszy GIGA Sport już w sprzedaży! W każdym numerze karty gwiazd EKSTRAKLASY gratis!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, Salah, Felix, czy ktoś inny? Przedstawiamy najlepszych napadziorów Europy!!! GIGA plakaty: Haalanda, Salaha, Śliwki, Zmarzlika i polskich skoczków (terminarz). A do tego...