Pingpong wraca pod chmurkę

-

- Reklama -

Piłka nożna, siatkówka czy koszykówka to dyscypliny, które z powodzeniem urozmaicają nam ciepłe wiosenne i letnie weekendy. Polski Związek Tenisa Stołowego po raz kolejny pragnie pokazać, że w plenerze można również pograć w pingponga.

W ubiegłym roku w Warszawie obyło się 10 pikników pingpongowych pod hasłem „Pingpong na Trawie”. Miłośnicy plastikowej piłeczki spotykali się przez kolejne tygodnie na Krakowskim Przedmieściu, nieopodal Zamku Królewskiego. Akcja spotkała się z gorącym przyjęciem nie tylko zaprawionych tenisistów stołowych, ale również turystów przybywających do Warszawy z całego świata. Polski Związek Tenisa Stołowego kontynuując ubiegłoroczny sukces rozpoczął cykl pikników „Pingpong na Trawie” sezonu 2022.

Tenis stołowy jest dyscypliną łączącą pokolenia. Przy stole naprzeciw siebie stanąć mogą dziadkowie z wnuczętami, dzieci z rodzicami czy po prostu znajomi, którzy chcą czerpać radość z uprawiania sportu. Niewiele dyscyplin może pochwalić się taką elastycznością. Pingpong jest doskonałą receptą na długowieczność, utrzymanie ciała i duch w dobrej kondycji. Za sprawą otwartych pikników tenisa stołowego, pragniemy pokazać potencjał naszego sportu oraz zaszczepić pasję do jego trenowania niezależnie od wieku, płci oraz wcześniejszych doświadczeń sportowych. Moim marzeniem jest, aby tenis stołowy stał się dyscypliną rekreacyjną, którą uprawiamy razem z najbliższymi w czasie wakacyjnych urlopów oraz wypadów do parku – mówi Dariusz Szumacher, Prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

- Reklama -

Tegoroczna edycja cyku pikników „Pingpong na Trawie w Warszawie” odbywa się będzie w Parku Agrykola u podnóża Zamku Ujazdowskiego. Warszawiacy oraz turyści odwiedzający stolicę będą mogli pograć w pingla w godzinach od 10:00 do 19:00 w następujących terminach: 16-17 lipca, 13-14 sierpnia, 20-21 sierpnia oraz 27-28 sierpnia.

Ponadto pikniki zagoszczą na bydgoskiej Wyspie Młyńskiej w dniach 9-10 lipca oraz na gdyńskiej plaży nieopodal Skweru Kościuszki w dniach 6-7 sierpnia.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, na każdego uczestnika czekają upominki!

Najnowszy GIGA Sport czeka na Was!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Lewy kontra Haaland. Kto jest lepszy? Pojedynek snajperów w najnowszym GIGA Sporcie!

Październikowy GIGA Sport już w sprzedaży. Wielkie postery polskiej reprezentacji i Barcelony, piłka Lewego prosto z Hiszpanii oraz oryginalna koszulka najlepszego snajpera Europy!!! Ranking Ligi Mistrzów,...